reklama

Jak łamać zasady w modzie i nadal wyglądać stylowo? Inspiracje

Wiadomości, 20.04.2022 12:20, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Chociaż jeszcze do niedawna świadczyły o stylu i klasie, dzisiaj są wyłącznie po to, żeby je łamać - zasady w modzie, bo o nich mowa, to niewyczerpane źródło inspiracji. Pod warunkiem, że wiesz, które z nich możesz zakwestionować. Poniżej znajdziesz aż pięć rzeczy, które warto robić na opak. Koniecznie sprawdź!
Jak łamać zasady w modzie i nadal wyglądać stylowo? Inspiracje

Dlaczego czasem trzeba łamać zasady w modzie?

Do niedawna stanowiły wyrocznię stylu i klasy, dzisiaj są sposobem na to, żeby wyróżnić się z tłumu - zasady w modzie, zwłaszcza te, które można łamać, to ogrom pomysłów na nowe stylizacje. Ubierając się inaczej, niż oczekują tego konwenanse, pokazujesz kreatywną część swojej osobowości, jednocześnie dając jasny sygnał, że wiesz, co dzieje się w modzie. Wbrew temu, co sądzą niektórzy - łamanie zasad może być naprawdę udane! Zatem, jak eksperymentować z modą w wielkim stylu?

Jak odrzucać zasady… stylowo?

Odpowiedź jest prosta: żeby łamać zasady (i robić to dobrze!), trzeba je poznać. Należy również zachować umiar - jeśli dotąd nie łączyłaś “zakazanych” kolorów, zacznij od dodatków - kiedy poczujesz się pewnie, możesz zdecydować się na całe stylizacje. Pamiętaj, że w zestawie, który zbudujesz, musisz przede wszystkim czuć się dobrze. Łamiąc zasady, których nie chcesz łamać, możesz odczuwać pewien dyskomfort, a w konsekwencji - nie wyglądać tak dobrze, jak oczekiwałaś. Jeśli szukasz modowych inspiracji, koniecznie odwiedź blog CCC. Inspiracje ze świata mody, to sprawdzony przepis na doskonały look!

5 zasad, które złamiesz tego lata!

Lato to bez wątpienia czas eksperymentów, również w modzie. Nowym połączeniom sprzyjają letnie festiwale, wakacyjne wyjazdy w gronie znajomych i urlop spędzony w mieście. Poniżej znajdziesz 6 zasad, które z przyjemnością złamiesz.

Zasada 1: nie łącz różu i czerwieni

Jeszcze do niedawna połączenie różu i czerwieni było uznawane za niedopuszczalne. Tymczasem okazuje się, że taki duet jest naprawdę gorący i… idealny również na co dzień! Garnitur z szortami w kolorze fuksji i czerwony top to połączenie, po które tego lata będziesz sięgać naprawdę często!

Zasada 2: dopasuj torebkę do butów

Torebka i buty w tym samym kolorze i stylu to… przeszłość! Dzisiaj warto bawić się formą, wzorem i kolorami i łączyć torebki i buty nawet wówczas, gdy pozornie do siebie nie pasują. Pamiętaj jednak, że stylowe złamanie tej zasady wymaga wyczucia i znajomości trendów.

Zasada 3: nie noś skarpetek do sandałów

Chociaż do niedawna takie połączenie wywoływało uśmiech na twarzy, dzisiaj jest dowodem na to, że wiesz, co dzieje się w modzie! Trend wykreowany przez największych projektantów, szybko przyjął się na ulicach wielkich miast. Skarpetki i sandały świetnie prezentują się w zestawach z lekkimi sukienkami.

Zasada 4: dbaj, aby bielizna była niewidoczna

Bielizna, której nie widać to trend, którego już nie ma - w tym sezonie na wybiegach (i ulicach) królują braletki i stroje kąpielowe, noszone w taki sposób, żeby zwracać uwagę. Zwracającą uwagę bieliznę można wkładać pod transparentną bluzkę, obszerną marynarkę albo… na t-shirt! Możliwości jest naprawdę dużo.

Zasada 5: nie noś sportowych butów do eleganckich zestawów

W tym przypadku również nie możemy się zgodzić - stylowe i modne sneakersy świetnie prezentują się w towarzystwie damskich garniturów, sukienek i spódnic. Dzięki temu, że dzisiaj w modzie jest przede wszystkim wygoda, buty o sportowym sznycie możesz nosić zawsze, kiedy masz na to ochotę!Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy