reklama
reklama

Zakaz wstępu dla niezaszczepionych?

Polityka, Wiadomości, 19.11.2021 09:13, red
Były burmistrz ma radykalny pomysł.
Zakaz wstępu dla niezaszczepionych?

Pogarsza się sytuacja z covidem w Polsce. W ostatnich dniach regularnie notowanych jest codziennie ponad 20 tys. nowych zakażeń. Przybywa osób wymagających leczenia szpitalnego - głównie są to osoby niezaszczepione.

Szpital Powiatowy w Wadowicach od 16 listopada przekształcił oddziały internistyczne w oddziały dla pacjentów leczonych na covid-19.

- W związku z tym od dnia 16 listopada 2021 r. do odwołania zostają wstrzymane przyjęcia planowe do Oddziałów Wewnętrznych i Oddziału Geriatrii - informumje wadowicki szpital.

Rząd na razie, z obawie przed niepokojami społecznymi, nie wprowadza żadnych restrykcji, jak to było tok temu. Zapowiedziano jedynie wzmożone kontrole maseczek w sklepach.

Do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19

- Przedsiębiorca będzie mógł poprosić o certyfikat zaszczepienia pracownika i jeśli nie będzie pracownik zaszczepiony, to będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu tam, gdzie nie będzie miał styczności z klientami – wskazał w rozmowie z PAP poseł Czesław Hoc (PiS), który jest wnioskodawcą projektu.

Bardziej radykalną propozycję ma były burmistrz Wadowic, a obecnie radny Mateusz Klinowski.

- A może po prostu zakaz wstępu do budynków użyteczności publicznej, w tym ośrodków zdrowia i szpitali dla niezaszczepionych? I obowiązek szczepień pracowników służb publicznych i samorządowych?
24 tysiące nowych zakażonych, 463 zmarłych osób, prawie pół miliona osób w kwarantannie, kilkanaście tysięcy w szpitalach, 1300 pod respiratorami w kolejce po śmierć. Wszystkiego tego można było łatwo uniknąć - konsekwentnie stosując nakaz używania wysokiej klasy masek w pomieszczeniach zamkniętych, wprowadzając obowiązek szczepień. Dzisiaj padają różne rekomendacje - próby szukania nowych „zachęt” do szczepienia. Moja propozycja jest prosta i działa na wyobraźnię każdego. Nie narusza prawa do leczenia - musisz tylko znaleźć lekarza, który do Ciebie wyjdzie poza ZOZ, jeżeli chcesz się szczepić. No i jakiś prywatny szpital, gdzie nie wierzą w pandemię, albo za odpowiednią kwotę nie będą się tym przejmować. Koszt leczenia niezaszczepionych, ciężko przechodzących Covid internetowych komentariuszy sięga nawet miliona złotych. Płacimy wszyscy, a ludzie chorzy na inne choroby nie mogą doczekać się na miejsce w szpitalu

- mówił Mateusz Klinowski.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.11.2021 17:09

Znalazłem buga na stronie MN jak napiszesz komentarz dasz wyślij to naciśnij F5 wyślesz jeszcze raz - DOBRE

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.11.2021 17:08

Znalazłem buga na stronie MN jak napiszesz komentarz dasz wyślij to naciśnij F5 wyślesz jeszcze raz - DOBRE

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.11.2021 17:07

A dla ludzi naturalnie uodpornionych przez przebycie 19-stki ?

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.11.2021 17:07

A dla ludzi naturalnie uodpornionych przez przebycie 19-stki ?

rumcajs, 19.11.2021 19:13

Moim zdaniem fajnie, że to powiedział, bo pokazuje prawdziwe zapędy lewicy, która niby jest taka tolerancyjna i oświecona. To jakby się ktoś zastanawiał w przyszłych wyborach.

DobraZmiana , 19.11.2021 11:48

Ty baranie jebany Ty kuwaa matole myślisz że wirus się nie unosi w szpitalach i ośrodkach zdrowia? Co Ci to cwelu da jak zaszczepieni też wirusa roznoszą. Wy wreszcie zacznijci leczyć ludzi w początkowym stadium choroby i zacznijcie się opierać na badaniach naukowych a nie emocjach. Popatrz baranie na kraje ci mają wyszczepione 90% populacji i są rekordy zakażen. Jeśli nie zmienimy taktyki i będziemy patrzyć na inne kraje to to będzie trwać w nieskończoność i będziemy się szczepić co pół roku aż zdechniemy.

Burakz wiejskiej , 19.11.2021 10:55

klinowski twoje pomysły są niezgodne z konstytucją, każdy mądry poda cię do sądu za ograniczanie swobód obywatelskich i ograniczanie dostępu do służby zdrowia za którą wszyscy płacą, życzę ci żeby pozwów było jak najwięcej