reklama
reklama

Druga firma ma pozwolenie na budowę nowego zakładu w strefie w Andrychowie [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 18.11.2021 15:30, red
Budowa ma ruszyć w najbliższych miesiącach.
Druga firma ma pozwolenie na budowę nowego zakładu w strefie w Andrychowie [FOTO]

Firma "Kasprzak" z Barwałdu Średniego dostała pozwolenie na budowę swojego nowego zakładu w strefie ekonomicznej w Andrychowie. Decyzję wydało 15 listopada Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Wcześniej - już pod koniec 2019 roku - za ponad 2 mln zł firma kupiła od gminy Andrychów 1,5 ha terenu w nowej strefie ekonomicznej.

W Andrychowie ma powstać zakład Optisofa. Budowa ma ruszyć już w najbliższych miesiącach. W Andrychowie powstanie powierzchnia do produkcji mebli tapicerowanych wraz z częścią biurową i wystawową.

W ramach inwestycji planuje się budowę hali produkcyjnej, gdzie prowadzony będzie proces produkcji mebli tapicerowanych. Inwestor wybuduje też chodniki, drogi wewnętrzne place manewrowe, parkingi, mur oporowy itp.

Budynek o powierzchni 6,7 tys. m2 będzie składał się z dwóch części: produkcyjnej i administracyjno – socjalnej.

Firma będzie produkowała w Andrychowie około 29 000 tapicerowanych mebli w ciągu roku. Do zakładu będą dostarczane surowce w postaci stelaży, pianek tapicerskich i tkanin tapicerskich, które będą tam montowane aż do uzyskania gotowego produktu, który finalnie zostanie przewieziony do magazynu.

To już drugi zakład w strefie. Od kilku miesięcy w strefie w Andrychowie swój zakład buduje już firma firmy Techplast.

Wizualizacja nowego zakładu przygotowana przez Susuł & Strama Architekci.

grafika: Susuł & Strama Architekci

Jak na razie do użytku przekazano tylko część nowej strefy ekonomicznej w Andrychowie. Fragment strefy nie jest jeszcze gotowy, bo pojawiły się problemy z osuwającą się ziemią. Niedawno gmina wybrała firmę, która dokończy budowę strefy i naprawi powstałe usterki. Koszt: 6,3 mln zł. Prace w terenie już ruszyły [foto poniżej].

Jednocześnie gmina sprzedaje kolejne działki oddanej do użytkowania części strefy. Zobacz: Magistrat sprzedaje kolejne działki w strefie

Ruszyły prace w części strefy, która nie została jeszcze oddana do użytkowania.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy