reklama

Magistrat sprzedaje kolejne działki w strefie [AKTUALIZACJA]

, Gospodarka, Wiadomości, 14.12.2021 11:00, red
Są chętni do zakupu kolejnych terenów w strefie ekonomicznej w Andrychowie.
Magistrat sprzedaje kolejne działki w strefie [AKTUALIZACJA]

W ostatnich latach w strefie ekonomicznej przy ulicy Biała Droga w Andrychowie magistrat sprzedał trzy działki. Na jednej jest już budowany nowy zakład firmy Techplast, na drugiej budowa ruszy najprawdopodobniej na wiosnę - powstanie tam zakład firmy Kasprzak - Optisofa.

W środę (13.10) magistrat ogłosił przetarg na sprzedaż trzech kolejnych, niewielkich ale położonych obok siebie działek w strefie. Zlokalizowane są obok ronda na skrzyżowaniu ulic Batorego i Strefowej. Na sprzedaży magistrat planuje zyskać ponad 2 mln zł. 15 grudnia odbędzie się przetarg ustny. Szczegóły przetargu

Działki położone są w części strefy, która nie jest objęta problemami. Przypomnijmy, że część strefy to ciągle plac budowy, ponieważ pojawiły się problemy z osuwającą się ziemią.

Magistrat opublikował (14.12) listę firm, które zgłosiły się do przetargu.

Wiadomo, że zainteresowana zakupem wszystkich trzech działek jest firma Kasprzak z Barwałdu Średniego, do przetargu na zakup dwóch działek przystąpi firma Auto Kontener z Witkowic, a jedną z działek chce nabyć firma Techplast z Wieprza. Tereny w strefie kupi firma, która zaoferuje wyższą kwotę. Przetarg odbędzie się 15 grudnia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 14.12.2021 16:45

@Zakolog - słuchaj... może to nie chodzi o magistrat tylko o M.A.G.I.S.T.R.A.T ? Taki akronim... Megalomańska Antyfona Gargantuicznej Impertynencji Swojaka Tegoż Rozwalającego Andrychowskie Towarzystwo ? Hmm...?

Zakolog, 14.12.2021 13:53

Errata: zamiast „...magistrat planuje zyskać ponad 2mln zł.”, winno być „magistrat planuje zmniejszyć stratę o ponad 2mln zł.”. Co oznacza słowo „magistrat” w podanym kontekście do końca nie wiadomo, ale całe wyrażenie – magi-strat i strata pasują jak ulał do Tomusia Naszego.

FeelFree, 14.12.2021 12:40

No to czekamy, oby się sprzedały... prawdopodobnie profity ze zwolnień podatkowych znacznie przekraczają szacowane koszty i ryzyko wynikające z lokalizacji, obstawiam, że się nam uda. Ale dla porządku wklejam fragment ogłoszenia przetargowego: "Na Nabywcach nieruchomości ciążyć będzie obowiązek prawidłowego posadowienia wszystkich projektowanych obiektów kubaturowych i drogowych, objętych w zakresie zagospodarowania działki inwestycyjnej, w taki sposób, aby spełnione były warunki stateczności dla przyjętych rozwiązań projektowych. Dodatkowo Nabywca nieruchomości (przyszły inwestor) zobowiązany jest do przedstawienia w Wydziale Inwestycji i Drogownictwa stosownych obliczeń stateczności we wszystkich punktach charakterystycznych planowanego zagospodarowania działki inwestycyjnej, jak również potwierdzających stateczność przyległej infrastruktury strefy (murów oporowych, układu drogowego, sieci itd.) Przedmiotowe obliczenia stateczności wraz z projektem zagospodarowania podlegać będą zaopiniowaniu i uzgodnieniu w tut. Urzędzie, Rynek 16, I piętro, pok. 121 – Wydział Inwestycji i Drogownictwa. Szczegółowe informacje w tym zakresie można uzyskać również pod numerem tel. 603-308-273" @mamNewsa - co nie przeszkadza Redakcji pisać: "Działki położone są w części strefy, która nie jest objęta problemami." Może jakiś komentarz? P.S. Żak powinien odejść z magistratu.

FeelFree, 15.10.2021 00:14

Post był oczywiście prawie wyłącznie pretekstem do zacytowania Victora Frankla, a więc trzy krótkie cytaty: „Człowiekowi można odebrać wszystko z wyjątkiem jednego – ostatniej z ludzkich swobód: swobody wyboru swojego postępowania w konkretnych okolicznościach, swobody wyboru własnej drogi.” „Żaden człowiek nie powinien osądzać innych, jeśli sam całkowicie szczerze nie odpowie w głębi serca na pytanie, czy w podobnych okolicznościach nie postąpiłby tak samo.” Prawdziwe sumienie nie ma nic wspólnego z lękliwym oczekiwaniem kary. Dopóki motywacją człowieka jest lęk przed karą lub nadzieja na nagrodę dopóty sumienie nie będzie miało nic do powiedzenia."

FeelFree, 15.10.2021 00:05

Iluzja braku kary? To chyba nie takie proste... To przekonanie o bezkarności wynika z wielu zjawisk. Na przykład z dotychczasowych doświadczeń, że jako radny, wójt było się FAKTYCZNIE do tej pory zupełnie bezkarnym. Może też wynikać z dziecinnego przekonania o tym, że jeśli zrobimy coś niewłaściwego ale z grupą innych osób to chroni nas to przed konsekwencjami. Wynika to też chyba z istniejących uregulowań prawnych, kontekstu politycznego i zależności wzajemnych interesów, które zmieniają umiejętność do szacowania ryzyka kary do zupełnie akceptowalnego poziomu. Osoby, o którym piszemy nauczyły się na podstawie konkretnych i często wieloletnich doświadczeń jakie zachowania powodują jakieś konsekwencje, a jakieś nie i na ile one odsunięte są w czasie od działania lub jego braku. I z jednej strony mamy realne mechanizmy wpływające za pomocą kilku prostych narzędzi na modyfikację zachowania i przekonań konkretnych np. radnych (vide pan Rzadek, pani Magiera). A z drugiej -wielokrotnie już przywoływany- drugi czynnik, któremu przypisuję wielką wagę w wypadku naszej gminy, którą nazwałbym BIERNOŚĆ OBYWATELI. Tak, to właśnie obywatele tej gminy BRAKIEM ADEKWATNYCH REAKCJI przyzwalają milcząco na takie traktowanie przez radnych i wójtów swoich obowiązków WOBEC NAS. Zastanawiam się, czy w innym mieście, o nazwie zaczynającej się na K lub S, lub W to wszystko co wydarzyło się w Andrychowie "nie przeszłoby" po prostu z uwagi na postawę WYBORCÓW. To jedna strona pokazanego przez Zakologa medalu. A druga jego strona to WOLNOŚĆ WYBORU. Nic, na prawdę nic pozbawia, każdej z tych osób możliwości wyboru. Wyboru życiowej postawy, wyboru jak głosować, czy braku udział w tym w czym się bierze udział, wyboru zmiany stanowiska, wyboru przyznania się do błędu, odejścia itd. Możemy więc analizować postawy i zachowania radnych, wójtów i nas samych. Tyle, że nikt poza nami samymi nie może nam odebrać prawa wyboru własnej postawy i postępowania. Obawiam, się czy zmiana postawy u osób, które mamy na myśli nie nastąpi dopiero w chwili uświadomienia sobie bliskości konsekwencji swoich działań. Chociaż każdego dnia, o czym wiele razy piszemy, każdy może dokonać innych wyborów i zacząć zmieniać siebie, na to jest zawsze NADZIEJA.

Zakolog, 14.10.2021 21:50

Ok, dlaczego „Niecnotliwi”? Powody są dwa, jeden w części przedstawił już FeelFree i rzeczywiście chodzi o filozoficzne, a dokładnie fenomenologiczne pochodzenie pojęcia, ale również o jego ścisły związek z religią. I to nie tylko z religiami abrahamowymi, ale o jego powszechne występowanie we wszystkich światowych religiach. Na Polskim gruncie te dwa nurty połączył ksiądz profesor Józef Tischner, który swoje przemyślenia prowadził między innymi na podstawie „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego. I właśnie o zbrodnię i karę tu chodzi. Nasi Niecnotliwi są wstanie popełnić zbrodnię tylko dlatego że są utrzymywani w iluzji braku kary. Tak naiwnym to nawet sam Raskolnikow nie był. Powód drugi, to pojęcie pomimo ścisłego związku z religią nie zawiera w sobie komponentów emocjonalnych, jest czystym ekstraktem racjonalizmu i doskonale nadaje się do zmiany formy dyskusji na naszym forum, do przejścia z emocjonalnych komentatorzy rzucanych bardziej na osoby, na komentarze opisujące problemy. Nie wiemy czy ta zmiana się uda, ale gdyby, to Romku, Tomku, zapnijcie pasy, mocno trzymajcie się foteli, bo prawdziwa jazda dopiero się zacznie.

FeelFree, 14.10.2021 15:39

Pomijając fakty terenowe, bo każdy może się przejść na spacer i zobaczyć jak wygląda działka wystawiona na sprzedaż to tekst "Działki położone są w części strefy, która nie jest objęta problemami" brzmi dla mnie jak oświadczenie akwizytorów sprzedających ekskluzywne garnki lub pościel zaczynających po otwarciu drzwi do słów: "nie chcemy nic sprzedać, chcieliśmy tylko zrobić prezentację". Redakcja tak boi się zmiany stosunków z władzą gminną, że pisze tak, aby nikt nie miał podstaw powiedzieć, że działali na szkodę gminy. W ocenie władzy oczywiście. Przypadkiem nikt się nie podpisał pod artykułem... NIEZALEŻNE I ODWAŻNE media ten mamNewsa, nieprawdaż?

Archanioł Michał, 14.10.2021 14:39

"Działki położone są w części strefy, która nie jest objęta problemami" - A czy Redakcja sprawdzała to co pisze. ( zawracam się Redakcja bo nikt nie był łaskaw s pod tym się podpisać.) Wg mojej wiedzy działki przylegają do drogi, która sąsiaduje z wybrzuszonym, przesuniętym murem i sama się zapada. No chyba , że NAPRAWA została już wykonana a ja nic o tym nie wiem :).

FeelFree, 14.10.2021 12:52

Chyba jestem winien legendę, bo Zakolog swoim zwyczajem przyjmuje, że wszyscy czytają mu, korzystając ze zjawiska telepatii w myślach. Pojęcie Niecnotliwych wywodzimy z intelektualizmu etycznego przyjmując w uproszczeniu, że postępowanie człowieka zależy wyłącznie od jego wiedzy na temat dobra i zła. Człowiek wiedzący co dobre nie może więc czynić źle – jeśli zatem źle postępuje, oznacza to, że jego wiedza na temat dobra jest niepełna, lub jej wcale nie ma. Czyli przyjmujemy za Sokratesem, że cnota oznacza pełnię wiedzy? Działki pójdą szybciutko i za świetne pieniądze, powstanie tam fabryka Toyoty z racji dostępności w tym miejscu źródła taniego wodoru w najbliższej przyszłości, lub taniej energii z reaktora atomowego, którego budowę planuje "Magistrat" przed następnymi wyborami na stanowiska wójta Żaka, aby uratować całą gminę przed drożyzną ciepła wytwarzanego z drożejącego gazu, czego nie dało się przecież przewidzieć przejmując ciepłownię za nasze pieniądze.

Zakolog, 14.10.2021 10:32

Oświadczenie o braku konfliktu prawnego: pani Mecenas, gdyby Niecnotliwi nachodzili Panią, wymuszając przygotowanie wiadomego wniosku, to proszę pamiętać, iż w tym przypadku musi Pani wykazać naruszenie dóbr podmiotu wyobrażanego, określonego słowem „Magistrat” i to bez względu na to, co dla Pani znaczy to słowo.

Zakolog, 14.10.2021 09:11

No to sprawdźmy jakie to warunki przetargu nasz niecnotliwy wzorzec – (takie nowe określenie na tłuka pospolitego) zawarł w dokumencie. Na Nabywcach nieruchomości ciążyć będzie obowiązek prawidłowego posadowienia wszystkich projektowanych obiektów kubaturowych i drogowych, objętych w zakresie zagospodarowania działki inwestycyjnej, w taki sposób, aby spełnione były warunki stateczności dla przyjętych rozwiązań projektowych. Dodatkowo Nabywca nieruchomości (przyszły inwestor) zobowiązany jest do przedstawienia w Wydziale Inwestycji i Drogownictwa stosownych obliczeń stateczności we wszystkich punktach charakterystycznych planowanego zagospodarowania działki inwestycyjnej, jak również potwierdzających stateczność przyległej infrastruktury strefy (murów oporowych, układu drogowego, sieci itd.) Przedmiotowe obliczenia stateczności wraz z projektem zagospodarowania podlegać będą zaopiniowaniu i uzgodnieniu w tut. Urzędzie, - czyli wartość działki została na wstępie obniżona o wartość badań geologicznych, które to potencjalny nabywca musi przedłożyć, bez gwarancji na korzystną dla niego opinię i uzgodnienia. Jak myślisz drogi czytelniku ilu chętnych inwestorów odpowie na to ogłoszenie i przedstawi korzystne dla mieszkańców oferty ?