reklama
reklama

W niedzielę wybory w Kętach. Kto niszczy plakaty?

Polityka, Wiadomości, 21.02.2023 13:22, red
W najbliższą niedzielę (26.02) w Kętach odbędą się wybory do Rad Dzielnic.
W niedzielę wybory w Kętach. Kto niszczy plakaty?
W niedzielnych wyborach do Rady Dzielnicy Nowe Miasto, Rady Dzielnicy Podlesie i Rady Dzielnicy Stare Miasto w Kętach o 45 miejsc powalczą 74 osoby. Po raz pierwszy wybory odbędą się w bezpośredniej formule - w lokalach wyborczych, które będą czynne w godzinach 7:00 - 17:00.


Problem w tym, że w Kętach jak to zwykle przed wyborami, już rozpoczyna się akcja niszczenia plakatów i ogłoszeń przez nieznane osoby. Taka zwykle przedwyborcza „młócka”, choć to tylko wybory do rad dzielnic, w których każdy mógł wziąć udział, bo wymagania do zgłoszenia swojej kandydatury nie były zbyt wygórowane.

Burmistrz Kęt ma swoje podejrzenia co do niszczenia plakatów i ogłoszeń wyborczych. Opisał to na facebooku:

"Pewna grupa, związana moim zdaniem niestety z kęckim PiS, rozpoczęła kampanię wyborczą. Dokonano przy tym zniszczenia ogłoszeń wyborczych oraz stygmatyzujących dopisków, które w mojej opinii mają znamiona mowy nienawiści" - uważa burmistrz.

Dodaje, że dwóch jego "etatowych" krytyków, kandydujących również w wyborach, podczas odbywającego się kilka dni temu szkolenia dla członków komisji wyborczych "w sposób skandaliczny i agresywny odnosili się do pracowników Urzędu Gminy, organizujących te wybory".

"O ile do tego typu zachowań z ich strony w stosunku do mojej osoby podczas obrad Rady Miejskiej już przywykłem, o tyle tym razem zdecydowanie przekroczyli granicę. Nie pozwolę, by tak traktowano ludzi, pracujących dla naszej lokalnej Wspólnoty! W tym miejscu mój apel do Was, Mieszkańcy Kęt. Idźcie w niedzielę do wyborów i wybierzcie swoich przedstawicieli. Sami zdecydujcie, czy chcecie miasta szacunku i rozwoju, czy awantur i pomówień. Wszystkie informacje o wyborach znajdziecie w BIP Gminy Kęty. Udowodnijmy, że na chamstwo i awanturnictwo nie ma w Kętach miejsca!" - apeluje burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar na swoim facebookowym, profilu.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

SNAP, 21.02.2023 21:21

Pewnie niedługo objawi się wam niejaki bot i powkleja linki mówiące o wielkości pisowskich władz i ich wielkich kompetencjach oraz nieudolności opozycji. Niebac pis.

panda, 21.02.2023 14:29

KOŚLAWY burmistrz oni to mają w mmm,ozgu