reklama

Upamiętniono andrychowskich ułanów [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 12.11.2018 10:45, PG
W dzień Święta Niepodległości w Sułkowicach odsłonięto tablice upamiętniające andrychowskich ułanów. Z tej okazji nawet burmistrz z księdzem wspólnie posadzili drzewo.
Upamiętniono andrychowskich ułanów [FOTO]

W niedzielę (11.11.) w stanicy Hucuł w Sułkowicach k. Andrychowa odbyło się skromne ale uroczyste odsłonięcie tablic upamiętniających zasłużonych ułanów z Andrychowa: Jana Kasperka, Władysława Bobrowskiego, Stanisława Bizonia, Rodryga Romera, Karola Romera i Stefana Bobrowskiego.

Poszukiwaniem i uczczeniem ułanów z Andrychowa zajmuje się niedawno utworzone stowarzyszenie „Tradycja Ojców Przyszłością Młodzieży”, którego prezesem jest Anna Brzazgacz.

W wydarzeniu wzięła udział Barbara Romer – Kukulska: wnuczka Rodryga i córka Karola Romera. Warto zaznaczyć, że w ten sam dzień odsłonięto również tablicę Rodryga Romera przy kościele w Inwałdzie.

Na terenie stanicy Hucuł również wspólnymi siłami właściciela stanicy Józefa Brzazgacza, burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka i ks. Stanisława Czernika zasadzono dąb - jako symbol siły, wiary i męstwa bohaterów. Drzewo nazwano imieniem „Rotmistrz”. Zakopano także kapsułę czasy, do której włożono m.in. domową ułańską nalewkę.

Zobaczcie jak to wyglądało:
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

taranczako, 12.11.2018 20:04

Trudno czasem zrozumieć miasto które więcej robi dla upamiętnienia zmarłych (tablice pamięci, renowacja zabytkowych nagrobków, nazwy ulic itd) niż aby pomóc żywym a niepełnosprawnym, bezdomnym, chorym ...