reklama
reklama

To będzie prawdziwy Pałac Ślubów, miejsce na koncerty, wystawy i muzeum [VIDEO]

Polityka, Wiadomości, 04.02.2021 13:40, PG
Podpisano umowę z wykonawcą inwestycji.
To będzie prawdziwy Pałac Ślubów, miejsce na koncerty, wystawy i muzeum [VIDEO]

W czwartek (04.02.) w urzędzie miejskim w Andrychowie podpisano umowę na rewitalizację zabytkowego zespołu pałacowo – parkowego Bobrowskich w Andrychowie z firmą:

PBO Śląsk Sp. z o.o.

ul. Wojska Polskiego 136A

41-208 Sosnowiec - Lider Konsorcjum

WODPOL Sp. Z o .o .

ul. Ks. Prałata Stanisława Stonki 24

34-300 Żywiec - Członek Konsorcjum

Urząd Marszałkowski przyznał na ten cel 13,1 mln zł dotacji unijnej. Umowa z firmą została podpisana na 19 mln zł.

Remont zamku ma zakończyć się w maju 2023 roku. Jak przekazał burmistrz Andrychowa Tomasz Żak planowane jest, że po rewitalizacji w zamku znajdować się będzie muzeum ziemi andrychowskiej, sale wystawiennicze, sale koncertowe a nawet Urząd Stanu Cywilnego. Siedzibę będą miały też tam organizacje społeczne tj. Koło Gospodyń Wiejskich czy ZHP Andrychów.

Dodajmy, że w lipcu 2020 roku władze Andrychowa podpisały umowę z rodziną Bobrowskich na mocy którego gmina kupiła od nich zamek za 4,25 mln zł. Ta kwota będzie spłacana przez gminę do 2023 roku. Pierwsza transza - 1,25 mln - trafi na konto spadkobierców już w najbliższych dniach. Kolejne - po 1 mln - wpłyną na konto sprzedających w latach 2021-23.

Pytamy burmistrza Tomasza Żaka jak będzie wyglądał harmonogram prac:reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy