reklama

Przesadzili z prędkością, więc stracili prawa jazdy na trzy miesiące

, Na sygnale, Wiadomości, 04.02.2021 15:30,
Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne.
Przesadzili z prędkością, więc stracili prawa jazdy na trzy miesiące

W środę (3.01) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm piratom drogowym za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h.

Po godzinie 9.00 policjanci patrolowali rejon Polanki Wielkiej gdzie na ulicy Kasztanowej zmierzyli prędkość z jaką jechał samochód marki BMW. Kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 110 km/h. W związku z powyższym mundurowi włączając sygnały przerwali rajd pirata drogowego. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą auta siedzi 31 – letni mieszkaniec Zatora.

Z kolei wieczorem tuż po godzinie 20.00 z prawem jazdy na trzy miesiące musiał pożegnać się 30 – letni mieszkaniec Kęt, który jechał samochodem marki volkswagen. Mężczyzna do kontroli drogowej został zatrzymany przez oświęcimską grupę Speed w Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej. Policyjny miernik wskazał, że pirat drogowy jechał z prędkością 102 km/h na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

- Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze zwłaszcza zimą - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy