reklama
reklama

Tak w Andrychowie obchodzono Święto Niepodległości [FOTO, VIDEO]

Polityka, Wiadomości, 11.11.2023 12:30, WB
Obchody Święta Niepodległości w Andrychowie były jak zwykle nieco podzielone.
Tak w Andrychowie obchodzono Święto Niepodległości [FOTO, VIDEO]
Oficjalne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Andrychowie organizowane przez władze miasta odbyły się w sobotę (11.11) przed południem w centrum Andrychowa, a zostały poprzedzone mszą św. za Ojczyznę z udziałem lokalnych władz w kościele św. Stanisława na osiedlu.


Podczas mszy na osiedlu z udziałem władz Andrychowa, swoją część z udziałem środowisk andrychowskiej prawicy zorganizowała parafia św. Macieja, gdzie znajduje się krzyż katyński - tam po mszy na parafialnym dziedzińcu ślubowanie złożyli młodzi członikowie Związku Strzeleckiego.

Przed południem już ponad podziałami politycznymi wszyscy składali kwiaty przed tablicą upamiętniającą żołnierzy Legionów Polskich obok magistratu, a okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Tomasz Żak.

O godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie (ZMIANA LOKALIZACJI) odbędzie się Wieczornica patriotyczna w wykonaniu zuchów i harcerzy Hufca im. Szarych Szeregów z Andrychowa.
Miejskie obchody

Zdjęcia z parafii św. Macieja


foto/ video: Waldemar Bylica
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 11.11.2023 13:34

a to Polska jest niepodległa?????