reklama

Areszty dla 15 osób po chuligańskiej bójce ze śmiertelnym finałem

Na sygnale, Wiadomości, 11.11.2023 08:00,
Prokuratura informuje, że podejrzani to młodzi mężczyźni pochodzący z okolic Bielska-Białej i Andrychowa, kibice klubów sportowych.
Areszty dla 15 osób po chuligańskiej bójce ze śmiertelnym finałem
Do kibolskiej bójki z ofiarą śmieryelną doszło 5 sieprnia w podtarnowskim Radłowie. Tego dnia rano służby otrzymały zgłoszenie, że na tutejszym stadionie doszło do konfrontacji kilkudziesięciu osób, z których część używa środków pirotechnicznych.Przed przyjazdem policji uczestnicy zbiegowiska rozbiegli się, na miejscu jednak pozostał 40-letni mężczyzna, z raną brzucha powstałą najprawdopodobniej w wyniku odpalenia racy, jak się później okazało mieszkaniec Bielska-Białej. 40-latek mimo reanimacji oraz natychmiastowej fachowej pomocy medycznej zmarł.

Kilka dni po tym zdarzeniu na wniosek prokuratury zapadły decyzje o areszcie dla 5 osób.

W piątek (10.11) prowadząca w tej sprawie sledztwo prokuratura w Tarnowie poinformowała o dalszych działaniach i aresztach, dla kolejnych osób, w tym - jak informują śledczy - także dla osób z okolic Bielska-Białej i Andrychowa.

Poniżej komunikat tarnowskiej prokuratury z 10 listopada:

"Śledztwo w sprawie zbiegowiska na terenie obiektu sportowego Radłovia Radłów przejęła Prokuratura Okręgowa w Tarnowie. Postępowanie prowadzone jest przy udziale KMP w Tarnowie oraz KWP w Krakowie.

Podjęte czynności pozwoliły na zidentyfikowanie kolejnych uczestników tego zbiegowiska. W związku z tym w dniach 7-8 listopada br. zatrzymano i doprowadzono do Prokuratury 16 osób, którym przedstawiono zarzuty, że w dniu 5 sierpnia 2023 roku w Radłowie, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi i nieustalonymi osobami, publicznie, bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, brali czynny udział w zbiegowisku w trakcie odbywającego się turnieju piłkarskiego, zorganizowanego przez kibiców Unii Tarnów na stadionie Radłovii Radłów w Radłowie wiedząc, że uczestnicy tego zbiegowiska wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na życie innych osób obecnych na stadionie i w jego okolicach, przy czym następstwem tego zamachu była śmierć Łukasza Z. tj. o przestępstwo z art. 254 § 2 k.k. w zw. z art. 57a § 1 k.k.

Podejrzani to młodzi mężczyźni pochodzący z okolic Bielska Białej i Andrychowa, kibice klubów sportowych.

Po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi wystąpiono do Sądu Rejonowego w Tarnowie o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 15 osób. Sąd uwzględnił wszystkie wnioski prokuratora i zastosował areszt tymczasowy wobec podejrzanych na okres 3 miesięcy.

W tej sprawie więc na chwilę obecną jest aresztowanych łącznie 20 osób, które uczestniczyły w zbiegowisku na stadionie sportowym w Radłowie".

- poinformował Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

VADER, 14.11.2023 16:59

Opublikować publicznie zdjęcia Tych odważnych i pełnych empatii CWANIAKÓW NIE MAJĄCYCH NIC WSPÓLNEGO ZE SPORTEM !!!