reklama
reklama

Radni PiS apelują w sprawie TVP. Pozostali radni oburzeni

Polityka, Wiadomości, 21.12.2023 12:08, GM
W czwartek radni PiS wydali oświadczenie w sprawie ostatnich zmian w mediach publicznych.
Radni PiS apelują w sprawie TVP. Pozostali radni oburzeni
Trwa rewolucja w państwowych mediach – Telewizji Polskiej, Polskim Radiu i PAP, z których poprzedni rząd uczynił partyjną tubę propagandową, za nasze podatników pieniądze.

W środę (20.12) odwołane zostały zarządy tych mediów. Powołano nowe. Przy okazji emocji nie brakuje. Wydaje się jednak, że odwrotu już nie ma i TVP przestanie już być tubą propagandową PiS. Czy pod nowymi rządami TVP będzie bardziej obiektywna – czas pokaże. Tak czy inaczej, zmiany nie podobają się politykom PiS. Także tym lokalnym.

Klub radnych PiS w Radzie Powiatu Wadowickiego złożył w czwartek (21.12) podczas obrad Rady Powiatu oświadczenie w tej sprawie.

- Apelujemy do premiera Donalda Tuska i Rady Ministrów o respektowanie polskiego porządku prawnego. Oświadczamy, jako radni klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz radni Klubu Powiat Wadowicki, że wyrażamy sprzeciw wobec łamania zasad konstytucyjnych i prawa i nie realizacji celów politycznych koalicji rządzącej – mówił radny PiS Marek Ciepły.


Oświadczenie radnych PiS komentował Tadeusz Sabat, radny z PSL.

- To nie należy do kompetencji radnych takie oświadczenie – mówił. - Też można protestować, że jeden z arcybiskup z Watykanu został skazany. Też można protestować, ale co to da? To nie jest kompetencja Rady Powiatu - mówił.

W podobnym tonie wypowiadał się radny Jan Wacławski. Komentował, że Rada Powiatu to nie jest miejsce na tego typu oświadczenia. Z kolei radny Jacek Jończyk mówił, że 11,6 mln osób w październikowych wyborach opowiedziało się, za zmianą władzy, w tym m.in. za odpolitycznieniem mediów.

- Jestem za tym, żeby media publiczne stały się rzeczywiście publicznymi. Chciałbym, abyśmy dali szanse. (...) Mam nadzieję, że media publiczne rzeczywiście będą mediami publicznymi, a nie politycznymi - mówił radny J. Jończyk.

Skomentował to radny Zdzisław Kaliński z PiS. - Tu nie chodzi o to, że przychodzi władza i zmienia. Tylko chodzi o formę. Poza stanem wojennym nigdy czegoś takiego nie było - mówił Kaliński.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 28.12.2023 12:46

@ patriota: zainteresuj się może trochę polityką, a nie pisz tego, co w barze gadają, chyba, że ci za to płacą, a to już inna bajka.

Koniczynka, 21.12.2023 18:22

Kajdany i wywalić pisowców z telewizji. To już nie jest tvpis. To już jest telewizja publiczna!!!

Koniczynka, 21.12.2023 18:21

Polska miała dziadka dyktatora oczywiście chodzi o Kaczora. Kaczor myśli że Polska to Białoruś i Korea. A tak nie jest. Tak trudno im zrozumieć że prawie 12 milionów Polaków głosowało przeciwko PiSowi. Dość siania nienawiści, szczucia, dzielenia Polski i Polaków. Kabaret zrobili z 14 dniowym rządem. Kaczyński myśli że jest nieśmiertelny... Czy on chce do śmierci siedzieć w sejmie... Nadal się kotkami nie zajmuje.

bot, 21.12.2023 16:58

https://tvrepublika.pl/Suski-o-sytuacji-w-TVP-Barierki-POlicja-ochroniarze-a-w-srodku-byli-funkcjonariusze-TVN-WIDEO,154640.html

bot, 21.12.2023 16:55

https://niezalezna.pl/media/wolnosc-slowa/tajemniczy-reporter-tvp-w-sejmie-nie-chcial-sie-przedstawic-wiemy-jaki-material-przygotowuje/507236

patriotaRP, 21.12.2023 15:01

Nie telewizja publiczna tylko tvn bis ! Właśnie dali na to 3 miliardy, teraz będzie tylko jedna narracja, już nie powiedzą nic niewygodnego żadne media . Macie dyktatora, takie rzeczy to na Białorusi i u ruskich

Koniczynka, 21.12.2023 14:31

patriota ostygnij. A gdzie ty widzisz te protesty??? Masz na myśli tych kilkadziesiąt osób na Woronicza, co mają sprany mózg przez tvpis? Tej telewizji już nie ma. Wraca telewizja publiczna.

patriotaRP, 21.12.2023 14:25

Zaraz pewnie zaczną strzelać do protestujących tak jak kilka lat temu do protestujących górników. A lampart robiła co chciała , atakowali kościoły, pluli na policjantów i nitk im nic nie zrobił , to był wielki błąd !!!

patriotaRP, 21.12.2023 14:22

https://m.fronda.pl/a/Sad-w-Lublinie-wypuscil-na-wolnosc-rosyjskich-szpiegow,224375.html Pewnie polecenie putina ....

patriotaRP, 21.12.2023 14:22

https://m.fronda.pl/a/Sad-w-Lublinie-wypuscil-na-wolnosc-rosyjskich-szpiegow,224375.html Pewnie polecenie putina ....

patriotaRP, 21.12.2023 14:19

Mówi się że Polak mądry po szkodzie, niestety tak nie jest . Mieliście kiedyś Tuska i wszyscy wiedzą i pamiętają jak było, bieda, korupcja i układy z ruskami i niemcami. Skoro oni mogą łamać konstytucję i to my możemy łamać prawo ....

patriotaRP, 21.12.2023 14:17

Chcieliście tuska to macie, teraz jest praworządność, teraz konstrukcjia nie jest ważna. Prawo nie istnieje, skoro wszystko można uchwałą załatwić, takie rzeczy robili tylko komuniści. Teraz będzie tylko jedna narracja, bo nie ma wolności słowa od wczoraj. Nikt się nie dowie jak będzie fala uchodźców kierowana do Polski !!! Pakt migracyjny jest właśnie załatwiany ze zdrajcami Polski !

patriotaRP, 21.12.2023 14:15

W Polsce od wczoraj panuje anarchia !!! Rządzą nami rosyjsko niemieccy agenci. putin , ławrow , niemcy i bruksela teraz się cieszą bo mają swojego człowieka w Warszawie !!!

tomekх, 21.12.2023 13:44

BRAWO Donald !!! https://wgospodarce.pl/informacje/136426-przeglosowano-po-to-potrzebowali-zmiany-rzadu

tomekх, 21.12.2023 13:43

Bredzisz ! Oczywiście możesz się z tym nie zgodzić ale to i tak nie zmieni faktu że BREDZISZ !

Koniczynka, 21.12.2023 13:28

W historii Polski nikt tak nie upartyjnił telewizji polskiej jak pisiory. Codziennie szczucie, nienawiść i sianie propagandy. Kabaret zrobili z rządem 14 dniowym, w tym czasie ogromne miliony złotych przekazali na swoje interesy i teraz tak trudno im się pogodzić że telewizja już nie jest i nie będzie pisowska. Wiadomości nie dało się już słuchać. I oglądać tej fałszywej holeckiej. To wyborcy 14 października wybrali i zdecydowali czego chcą i to nie podlega żadnej dyskusji. Pisiorom tak trudno to zrozumieć. Kaczyński Macierewicz Terlecki Gliński już dziesięć lat temu mieli być usunięci z polityki. Kaczyński myśli że jest dyktatorem i nieśmiertelnym dziadkiem. Wywalić na zbity pysk wszystkich skorumpowanych dziennikarzy z telewizji publicznej. Holecka sama uciekła, a taka była mądra przed kamerami i tyle lat zarabiała 50 tysięcy gołej pensji za poparcie Kaczyńskiego.