reklama
reklama

Poseł Marek Sowa do polityków PiS z powiatu oświęcimskiego: jesteście współczesnymi "Judaszami"

Polityka, Wiadomości, 02.04.2021 08:00, PG
Chodzi o pieniądze z rządowego funduszu m.in. na budowę dróg lokalnych.
Poseł Marek Sowa do polityków PiS z powiatu oświęcimskiego: jesteście współczesnymi

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego w zeszłym roku rządowe środki trafiły do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom tj. budowa drogi, wsparcie szpitala czy budowa żłobka.

Pieniądze te są bezzwrotne i zostały rozdysponowane w ramach przeciwdziałania covid-19. Rząd niedawno ogłosił kolejne rozdanie w ramach tego funduszu.


Szybko jednak okazało się, że wsparcie otrzymały głównie gminy i powiaty, w których włodarze sympatyzują z PiS. Przykładem są tutaj gminy: Wadowice, Stryszów, Spytkowice z powiatu wadowickiego, które otrzymały wielomilionowe dotacje na budowę boisk, hal sportowych czy oświetlenia ulicznego. Tam władzę sprawują burmistrzowie wspierający partię rządzącą.

Region powiatu oświęcimskiego otrzymał najmniej ze wszystkich, tylko w sumie 2 mln zł dla gminy Brzeszcze i Starostwa Powiatowego Oświęcim. Pozostałe gminy powiatu oświęcimskiego nie otrzymały ani złotówki na realizację swoich zdań.

Poseł Marek Sowa (KO) ma pretensje do przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości w powiecie oświęcimskim, że firmują politykę która uderza w ich mieszkańców.

- Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej zostali okradzeni przez polityków PiS-u. To skandaliczna decyzja rządu PiS – mówi poseł KO Marek Sowa podczas konferencji prasowej. – Dlaczego jesteście współczesnymi Judaszami? Wasze srebrniki to praca w spółkach skarbu państwa.

Poseł zaznacza, że przyznana dotacja jest niższa niż 1 % środków, które trafiły do Małopolski w kwocie 220 mln zł i pisze list otwarty do poseł Beaty Szydło, Zbigniewa Starca i wszystkich radnych PiS w powiecie oświęcimskim.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rysiek, 02.04.2021 18:53

Brawo Panie Pośle . Trafił Pan w sedno . PiS traktuje Państwo Polskie jak partyjny folwark . Na budżet państwa pracują i składają się wszyscy Polacy niezależnie od przynależności partyjnej i poglądów . Środki winny być rozdzielane proporcjonalnie a nie wg partyjnego uznania . Czy to kolejna kara za przegrane wybory samorządowe do gmin i powiatu ? Przecież i tak przegrani dostali ciepłe posadki w nomenklaturowych spółkach i instytucjach . Niedawno pan Starzec pisał listy otwarte w obronie pani Szydło i jej rodziny , panowie poseł Bochenek i radny Jurzak zorganizowali konferencję prasową zatroskani o wydatki starostwa na likwidację skutków ataku hakerskiego . Mam nadzieję ,że teraz staną w jednym szyku w obronie poszkodowanych mieszkańców powiatu oświęcimskiego i zaprotestują przeciwko decyzjom ich partyjnych kolegów które uderzają w ich wyborców .

zorro, 02.04.2021 12:45

Odezwał się Zdrajca Polskiego Narodu Sługus Angeli Merkel

ƅarte, 02.04.2021 08:16

Gdzie Marku S. z PO są moje pieniądze z OFE ?

ƅarte, 02.04.2021 08:13

A Ty Marku kim jesteś ? https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/miliony-dla-gmin-tym-razem-najwiecej-dla-andrychowa