Urząd dopłaci 6000 zł do fotowoltaiki. Kto pierwszy ten lepszy

, Gospodarka, Wiadomości, 01.04.2021 13:11, foto: pixabay
Nabór rusza 6 kwietnia.
Urząd dopłaci 6000 zł do fotowoltaiki. Kto pierwszy ten lepszy

Władze Wadowic ogłasza rozpoczęcie naboru wniosków o udzielenie dotacji na budowę instalacji fotowoltaicznych. Można dostać do 6000 zł (1500 zł do 1kW).

- W ramach prowadzonych przez Gminę Wadowice działań, mających na celu ograniczenie niskiej emisji i poprawę jakości powietrza, zgodnie z polityką energetyczną, uruchomiony zostaje Gminny Program, w ramach którego mieszkańcy mogą otrzymać dofinansowanie do montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych na nieruchomości zlokalizowanej na terenie Gminy Wadowice i zabudowanej budynkiem zamieszkanym stale. Dofinasowanie w maksymalnej wysokości 6.000 zł (1.500 zł do 1kW) wypłacone zostanie na zasadach zawartych w Regulaminie oraz Umowie (do pobrania w załącznikach). Liczba inwestycji, dla których istnieje możliwość dofinansowania jest ograniczona i wynosi 16 - poinformował wadowicki magistrat.

Urzędnicy informują, że nabór wniosków rozpocznie się 06 kwietnia 2021 r. (wtorek) o godz. 7.00 i potrwa do wyczerpania miejsc na liście podstawowej i rezerwowej. Obowiązuje lista podstawowa – 16 miejsc oraz lista rezerwowa – maksymalnie 10 miejsc.

O zakwalifikowaniu decyduje kolejność złożenia wniosku w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Wadowicach, pl. Jana Pawła II 23. Przyjmowane są wyłącznie wnioski w formie papierowej złożone osobiście lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

źródło: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 02.04.2021 13:16

jak tak chętnie dają dotacje to później będą cię ruchać w dupsko- łykaj pelikanie łykaj

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 01.04.2021 14:19

Już były afery, że pierwszy w kolejce już nie dostał bo już wszystkie wnioski zostały złożone. I widać jak ludzi robią w buca. 16 wniosków kpina na całe wadowice. Wiecej kosztuje praca tych urzędasów przy obsłudze niż sama dotacja