reklama
reklama

Pielęgniarki rozgoryczone. Posłowie przeciwni korzystnym dla nich poprawkom w sprawie wynagrodzeń

Polityka, Wiadomości, 16.06.2021 12:10, PG
We wtorek pod Sejmem odbył się protest pielęgniarek i położnych, w których uczestniczyły również pielęgniarki z Wadowic i Andrychowa.
Pielęgniarki rozgoryczone. Posłowie przeciwni korzystnym dla nich poprawkom w sprawie wynagrodzeń

We wtorek (15.06.) w Sejmie odbyło się ostateczne głosowanie w sprawie nowelizacji ustawy o ustalaniu najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Przed budynkiem Sejmu protestowały pielęgniarki, pielęgniarze, położni a także zrzeszeni w Forum Związków Zawodowych fizjoterapeuci, diagności laboratoryjni, technicy elektroradiologii, fizjoterapii i analityki medycznej, ratownicy medyczni oraz współpracujący z FZZ lekarze i farmaceuci oraz przedstawiciele zawodów niemedycznych z całej Polski, w tym także 25 pielęgniarek z Wadowic i Andrychowa.

Manifestujący z nadzieją czekali na głosowanie posłów nad korzystnymi dla nich poprawkami do ustawy, które zaproponował i jednogłośnie przegłosował Senat. Jedna z poprawek dotyczyła współczynników pracy, druga premiowała podnoszenie kwalifikacji a trzecia była porządkująca, zgłoszona przez Biuro Legislacyjne Senatu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że poprawki zaproponowane przez Senat są "nierealne i bez pokrycia". - Współczynniki pracy rosną, nie kończymy rozmów o płacach, a senackie propozycje to obietnice bez pokrycia - dodał minister zdrowia.

Ostatecznie Sejm odrzucił wszystkie trzy poprawki większością bezwzględną.

- Jesteśmy rozgoryczone i rozżalone. Do końca miałyśmy nadzieję ale to nie koniec. W przyszłym tygodniu zbierze się zarząd OZZPiP, który zdecyduje co dalej. – mówi nam Jolanta Szymuś, przewodnicząca wadowickiego oddziału Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 16.06.2021 14:19

Posłowie jak i reszta tzw R maja swoje szpitale, które za ich leczenie dostają 3 x tyle co za innego nie R pacjenta .z.Probem zaczyna się gdy przestaje się być posłem , wtedy następuje zderzenie z rzeczywistością

kyfy, 16.06.2021 13:28

Lepiej dać na tvp , pana tadeusza z torunia albo dzieci biznesmenów (500+) a potem wołać w szpitalu siostro ! sioostro !