reklama

Akcja policji w kilku domach. Zlikwidowano magazyny z podróbkami do telefonów

Na sygnale, Wiadomości, 16.06.2021 10:35,
Policja informuje, że w grudniu zeszłego roku w internecie w sprzedaży pojawiły się akcesoria do telefonów komórkowych wątpliwej jakości, ale opatrzone znakami handlowymi znanych marek.
Akcja policji w kilku domach. Zlikwidowano magazyny z podróbkami do telefonów
Reprezentujący prawa pokrzywdzonych marek pełnomocnicy jednej z warszawskich kancelarii prawnych potwierdzili, że są to przedmioty podrobione i złożyli wnioski o ściganie sprawców fałszerstwa.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce w toku dochodzenia wytypowali trzy miejscach na terenie gminy Gdów oraz jedno w Kalwarii Zebrzydowskiej, w których odbywała się dystrybucja podróbek.

- Kilka dni temu policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego wielickiej komendy rozpoczęli przeszukania budynków, w których mieściły się siedziby i magazyny firm handlujących podrabianymi akcesoriami. Funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację oraz około 2 tyś. sztuk podrobionych akcesoriów do telefonów komórkowych. To pokrowce, panele i obudowy, baterie, zestawy głośnomówiące i ładowarki, które "udawały" markowe akcesoria, opatrzone zastrzeżonym znakiem towarowym dwóch bardzo popularnych w Polsce producentów telefonów komórkowych - informuje małopolska policja.

Na chwilę obecną w sprawie nie ogłoszono zarzutów. Trwa wyliczanie wartości strat oraz ekspertyza i badania zatrzymanego sprzętu. Czyn ten jest przestępstwem sankcjonowanym ustawą prawo własności przemysłowej. Sprawcom grożą wysokie grzywny, a nawet 5 lat pozbawienia wolności.


źródło: małopolska policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 17.06.2021 13:39

https://www.facebook.com/groups/spalarnie/permalink/840960739853652/