reklama

Nowy obiekt sportowy przy "Dąbrowskiej" oficjalnie otwarty

, MAGAZYN, Wiadomości, 15.06.2021 12:05,
14 czerwca dokonano odbioru kompleksu sportowego przy Powiatowym Zespole nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach. Inwestycja kosztowała blisko 600 tys. zł.
Nowy obiekt sportowy przy

Uczniowie „Dąbrowskiej” będą mogli wreszcie skorzystać z nowoczesnej areny o nawierzchni syntetycznej, na którą składają się po dwa boiska – do koszykówki i piłki siatkowej oraz jedno do gry w piłkę ręczną.

W ramach inwestycji wybudowano także chodnik oraz wykonano instalację odwodnienia kompleksu boisk.

Tym samym wszystkie placówki oświatowe w Gminie Kęty prowadzone przez Powiat Oświęcimski mogą pochwalić się nowoczesną bazą sportową, z której może korzystać młodzież – mówi wicestarosta Paweł Kobielusz, przypominając że stan boiska przy PZ nr 9 przed przystąpieniem do inwestycji był fatalny.

Rok temu pani dyrektor zwróciła się do zarządu powiatu z prośbą o remont boiska przy PZ nr 9. Kiedy obejrzeliśmy obiekt stwierdziliśmy, że nie nadaje się do remontu. Podjęliśmy decyzję o budowie nowego kompleksu boisk, na miarę XXI wieku – dodaje wicestarosta.


Wykonawcą zadania przy PZ nr 9 w Kętach było konsorcjum firm: ALPA CONSULTING Krystyna Gawlik z Jawiszowic i PHU GAWLIK Paweł Gawlik z Oświęcimia.

źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęciemiu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy