reklama
reklama

Odeszła na emeryturę i zostawiła stanowisko w rękach osoby, z którą pracowała

Polityka, Wiadomości, 29.09.2021 12:18, eł

Radni powołali nową skarbniczkę gminy, a dotychczasową wylewnie pożegnali.

Odeszła na emeryturę i zostawiła stanowisko w rękach osoby, z którą pracowała

W wadowickim magistracie nastąpiła zmiana na stanowisku skarbnika gminy. Zasiadająca na nim dotychczas Bożena Flasz postanowiła bowiem przejść na emeryturę. Pałeczkę po niej przejęła osoba, która na wskroś zna finanse gminy Wadowice, jako że już od lat pracuje w wydziale finansowo-budżetowym urzędu.

60-letnia obecnie Bożena Flasz na stanowisku skarbniczki gminy Wadowice przepracowała prawie 27 lat. Przez trzy kadencje, do roku 2018 była też radną powiatową i zasiadała w Zarządzie Powiatu. Dzisiaj (29 września) Rada Miejska w Wadowicach podjęła decyzję o jej odwołaniu. To czysta formalność, którą trzeba przeprowadzić również wtedy, gdy skarbnik przechodzi na emeryturę.

W chwilę potem doszło do powołania na to stanowisko nowej osoby. Pałeczkę od Bożeny Flasz przejęła Kinga Gurdek, dotychczasowa główna księgowa w wadowickim magistracie. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie (kierunek ekonomia, specjalizacja rachunkowość). W Urzędzie Miejskim w Wadowicach Kinga Gurdek pracuje przeszło 20 lat, choć nie od początku w wydziale finansowo-budżetowym.

- Myślę, że pozostawiam gminę, w sensie finansów, w bardzo dobrym stanie. Jako jedna z niewielu gmin nie mamy w ogóle zadłużenia i myślę, że mamy dobre perspektywy. Mój wydział finansowo-budżetowy, mówię mój, bo tak to czuję, pracuje naprawdę nienagannie, jest zespołem kompetentnych i bardzo zaangażowanych pracowników – powiedziała odchodząca skarbniczka.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy