reklama

Nadzwyczajne obrady andrychowskich radnych. Dwie ważne sprawy

Polityka, Wiadomości, 28.07.2023 12:46, red
Nadzwyczajne obrady andrychowskich radnych. Dwie ważne sprawy
Podczas zaplanowanej na poniedziałek (31.07) nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie rozpatrywane będą dwie ważne sprawy.

Pierwsza uchwała dotyczy wprowadzenia do budżetu gminy Andrychów kwoty 2,1 mln zł pozyskanej dotacji ze środków unijnych na rozpoczętą niedawno termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie. W planach jest także modernizacja instalacji centralnego ogrzewania w tej placówce. Przetarg właśnie został ogłoszony.

Druga uchwała dotyczy tymczasowego przejęcia w zarząd od GDDKiA czterech odcinków ziemi pod budowę chodnika przy drodze krajowej nr 52 w gminie Andrychów. Na razie wykonywany jest projekt. Chodnik ma powstać na tych odcinkach:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 01.08.2023 09:04

https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/70915

obserwator2012, 01.08.2023 05:08

@FeelFree, @Archanioł Michał,@Zakolog- Polska szopka noworoczna poziom komentarzy sięga parteru w przedszkolu. Jeden mądry i reszta kiwająca głowami nie wiedząca , czy dobrze im się głowa kiwa, na boki, czy przód -tył.

Zakolog, 29.07.2023 15:39

@FeelFree, @Archanioł Michał - Wpis komentatora szpp natknął mnie do przejrzenia wyników badania PIAAC (The Programme for the International Assessment of Adult Competencies) dla Polski, ze szczególnym spojrzeniem na podział wiekowy i geograficzny. Jeśli macie wątpliwości co do charakteru tego typu komentarzy, to zachęcam do zapoznania się z wynikami tego badania. Nasz certyfikowany Samorządowy Lider Edukacji również jest tam klasyfikowany. To opłacone i prowadzone przez OECD badanie naprawdę wyjaśnia przyczyny, dlaczego u nas jest tak jak jest.

Archanioł Michał, 29.07.2023 14:55

@FeelFree tytuł zobowiązuje. By ująć całość historii życia człowieka tak zasłużonego dla społeczeństwa. w minionych i obecnych czasach proponuje małą korektę : zdzisaław I Zadłużyciel.

FeelFree, 29.07.2023 14:45

W ogóle nie ma żadnego problemu, zwłaszcza, że dożywotnie mieszkanie w Gminie Andrychów nie jest obowiązkowe. Ba nawet, aby być tu wójtem jest zupełnie zbędne. Proponuję tylko w dowód uznania za wybitne osiągnięcia uhonorować wójta i jego konsekwentne działania na rzecz bankructwa gminy Andrychów poprzez nadanie mu na kolejnej sesji rady miejskiej tytułu szlacheckiego: Tomasz I Zadłużyciel

szpp, 29.07.2023 11:44

jaki macie problem skoro burmistrz żak będzie burmistrzem do 2029 roku

Zakolog, 29.07.2023 10:46

@Archanioł Michał - Obawiam się, iż nasza Dorotka z krainy Oz, nie tylko autoryzowała, ale wręcz to napisała. Wskazuje na to użycie pojęć definiowanych w ustawie o finansach publicznych, których znajomość dopiero nadaje pełny wymiar przedstawionemu dokumentowi. Oczywiście zaprezentowałem tylko małą część całości, reszta jest jeszcze bardziej ciekawa. Niestety poznawczo niedostępna dla większości radnych, z powodu ich wtórnego analfabetyzmu. To jest pułapka na radnych opozycji, stojących przed wyborem, albo zagłosujecie za zwiększeniem środków dla szkoły numer 5 i tym samym klepniecie tę rujne budżetową przygotowaną nam wszystkim przez ekipę Żaka, albo nie będzie remontu szkoły. Nie jestem doradcą opozycyjnych radnych, ale z mojego punktu widzenia powinni głosować przeciw. Szkoła czekała tyle lat na swój remont, że te kilka miesięcy do wyborów i zmiany ekipy, spokojnie jeszcze może poczekać. Natomiast autoryzowanie tego budżetowego gówna będzie miało bardzo poważne konsekwencje na najbliższe co najmniej dwie kadencje.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 29.07.2023 04:39

nasze zoo lubi tą robotę

Archanioł Michał, 28.07.2023 21:57

Ciekawe czy było to AUTORYZOWANE, czy też sprawdzane przez Dorotę Żywioł? ;)

Archanioł Michał, 28.07.2023 21:54

@Zakolog ALE ODLOT . !

Zakolog, 28.07.2023 16:16

Najlepsza ocena rządów Żaka i tłuków jaką czytałem i to ocena wystawiona przez samego Żaka – wklejam dla potomności : „Wydatki bieżące (bez obsługi długu) w latach 2024 – 2025 przyjęto na podstawie koniecznej do wprowadzenia nadwyżki bieżącej, a od 2026 roku wydatki te wzrosną w tempie wzrostu dochodów bieżących. Pozwoli to utrzymać Gminie wielkość nadwyżki operacyjnej na stałym poziomie, a przy sukcesywnej spłacie długu wpłynie na niewielki wzrost udziału nadwyżki bieżącej w dochodach bieżących, powodowany stopniowo obniżającymi się kosztami obsługi długu.” „Wydatki bieżące na wynagrodzenia i składki od nich naliczane w latach 2021 – 2025 zwaloryzowano o wskaźnik inflacji, a od 2026 roku wydatki bieżące bez obsługi długu wzrastają w tempie wzrostu dochodów bieżących.” I pytanie do profesora Żaka, które to inwestycje będą powodować wzrost nadwyżki operacyjnej przez najbliższe 15 lat ?