reklama
reklama

Masaż Kobido – rozluźnij się, pozbądź zmarszczek, poczuj się pięknie i wyglądaj pięknie

Polityka, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 29.11.2021 19:50,
A wszystko to w zasięgu ręki w Centrum Fizjoterapii i Facemodelingu YAS.
Masaż Kobido – rozluźnij się, pozbądź zmarszczek, poczuj się pięknie i wyglądaj pięknie

Jeszcze niedawno mało kto wiedział czym jest Masaż Kobido. Kiedy w ubiegłym roku opowiadałam o nim znajomym, nie mieli pojęcia o czym mowa – wspomina dr Katarzyna Kubasiak, założycielka Centrum Fizjoterapii i Facemodelingu YAS. Minęło zaledwie kilka miesięcy, a o Masażu Kobido i pokrewnych metodach facemodelingu mówią gwiazdy, specjaliści w zakresie dbałości o wygląd twarzy i dotychczasowe zwolenniczki inwazyjnej medycyny estetycznej. W czym tkwi sekret Masażu Kobido? Dlaczego nazywany jest liftingiem bez skalpela? Jak przebiega zabieg i dlaczego warto korzystać z niego właśnie u fizjoterapeuty? O tym w dzisiejszym artykule.

W dobie rosnącej świadomości własnego ciała i dbałości o zdrowie oraz wygląd, naturalne metody estetyczne i terapeutyczne to rozwiązania, które idealnie odpowiadają na potrzeby społeczeństwa. Masaż Kobido, łączący efekt poprawy wyglądu twarzy z elementami terapii rozluźniającej, cieszy się więc wciąż rosnącą popularnością. W konsekwencji ogromnego zainteresowania, terminy na zabieg w dużych miastach to często wiele tygodni.

Masaż Kobido, nazywany „liftingiem bez skalpela”, wywodzi się z dalekiego wschodu i oparty jest na elemencie medycyny chińskiej nazywanym „anma” czyli naciskanie i pocieranie. Masaż Kobido stanowi naturalną alternatywę dla medycyny estetycznej. Efektem zabiegu jest lifting twarzy (spłycenie zmarszczek, napięcie skóry, usunięcie obrzęków twarzy, podniesienie owalu twarzy i poprawa jej konturów) oraz rozluźnienie obszaru twarzy, klatki piersiowej i górnych partii kręgosłupa. Zabieg łączy więc w sobie działanie estetyczne oraz terapeutyczne i jest aktualnie jedną z najbardziej pożądanych form dbałości o wygląd twarzy. Procedura Masażu Kobido zawiera elementy terapii mięśniowo-powięziowej, drenażu limfatycznego, masażu klasycznego oraz refleksoterapii.


Ze względu na połączenie wielu metod stymulacji, masaż działa kompleksowo na mięśnie, powięź i skórę twarzy oraz wspomaga jej drenaż i usprawnia odprowadzenie toksyn i obrzęków. Najważniejszą zaletą facemodelingu metodą Kobido jest naturalny wpływ na wygląd twarzy, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na przyczyny powstania zmarszczek, asymetrii czy innych zaburzeń. Bardzo często w zabiegach kosmetycznych czy procedurach z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej skupiamy się na problemie, usuwając skutki, a nie przyczyny. Podczas kiedy eliminacja przyczyn, jak w Masażu Kobido, jest bardzo skuteczna i daje z pewnością trwały efekt.

Współczesna fizjoterapia znacząco różni się od rehabilitacji znanej przez lata. Oparta jest na kompleksowym podejściu do ludzkiego ciała. Holistyczne opracowanie wszystkich obszarów ciała, w celu eliminacji napięć i dysfunkcji, obejmuje także twarz. Wyeliminowanie napięć obszaru twarzy (rozluźnienie mięśni, usprawnienie pracy powięzi, poprawa mechaniki stawów skroniowo-żuchwowych) korzystnie wpływa na samopoczucie i zmniejsza objawy bólowe np. obręczy barkowej, szyi czy kończyn. Korzystne działanie obserwujemy także w drugą stronę – - fizjoterapeutyczne opracowanie twarzy, szyi, dekoltu zauważalnie zmienia wygląd twarzy. Połączenie technik terapeutycznych z elementami medycyny estetycznej daje efekty, które często przerastają oczekiwania naszych pacjentek. Fizjoterapia ściśle łączy się więc z modelowaniem twarzy, a w naszym centrum oferujemy terapię wszystkich bolesnych obszarów ciała oraz Masaż Kobido będący połączeniem wpływu estetycznego i terapeutycznego.

Ciężko określić grupę docelową, dla której dedykowane są zabiegi Masażu Kobido. Jego obszerne oddziaływanie sprawia, że u każdego znajdzie się element, na który zabieg zadziała korzystnie. Wśród naszych Pacjentów są zarówno osoby młode jak również w dojrzałym wieku. Z zabiegów korzystają kobiety, ale bardzo często także mężczyźni. Efekty jakie chcą uzyskać poszczególne osoby są bardzo różne. Najczęściej jest to spłycenie zmarszczek oraz lifting twarzy. Bywają Pacjenci, którym zależy na wyeliminowaniu tzw. „podwójnego podbródka” czy „worów pod oczami”. To wyzwanie, któremu również możemy sprostać wykonując serię zabiegów. Elementem zgłaszanym przez wszystkich jest efekt relaksu i odprężenia. Zdarzają się osoby, stwierdzające, że to najlepsza forma relaksu z jakiej dotychczas korzystały, co bardzo nas cieszy i sprawia, że łączymy przyjemne z … jeszcze przyjemniejszym.

*W gabinecie istnieje możliwość nabycia bonów podarunkowych na wybrane zabiegi.


CENTRUM FIZJOTERAPII I FACEMODELINGU YAS

Kontakt:

[email protected]

502288986

Godziny otwarcia:

Wadowice (Chocznia, ul. Tadeusza Kościuszki 250):

Pon 15:00-21:30

Czw 13:00-21:30

Pt 8:00-21:30


Kraków (ul. Galicyjska 3c/3):

Wt 15:30-18:30

Śr 15:30-21:30


Facebook: https://www.facebook.com/centrumYAS

Instagram: @yas_fizjoterapia_facemodeling

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy