reklama
reklama

Małopolska kurator oświaty do zwolnienia za wypowiedź o szczepieniach? [AKTUALIZACJA]

Polityka, Wiadomości, 07.01.2022 13:29, red
Zdaniem ministra, taka osoba nie powinna odpowiadać za edukację.
Małopolska kurator oświaty do zwolnienia za wypowiedź o szczepieniach? [AKTUALIZACJA]
Barbara Nowak jest od kilku lat małopolską kurator oświaty. Już wiele razy "zabłysnęła" w mediach z kontrowersyjnych wypowiedzi. W piątek (7.01) kolejny raz przypomniała o sobie.

Tym razem podczas wywiadu w Radiu Zet była pytana m.in o kwestię możliwego wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla nauczycieli. Nowak podkreśliła, że jest temu przeciwna, a szczepienia nazwała "eksperymentem".

To o tyle dziwne, że ministerstwo zdrowia i oficjalnie też cały rząd PiS promuje szczepienia. Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, Barbara Nowak powinna ponieść konsekwencje w związku z tą wypowiedzią. - Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację – komentował w piątek (7.01) minister.

- O takich wybrykach słyszymy systematycznie, że znajduje się osoba "oświecona", która uważa, że potrafi przeciwstawić się swoim nikłym autorytetem całemu światu nauki. Niestety są to oczywiście kolejne wpadki i niefortunne wypowiedzi. Rzeczywistość jest taka, że to nie jest żaden eksperyment. W tej chwili nie opieramy się wyłącznie na deklaracjach producentów. Opieramy się na rzeczywistych obserwacjach — mówił minister A. Niedzielski podczas piątkowej konferencji prasowej.

- Potępiam takie oznaki braku rozumu i apeluję, żeby mieć pewnego rodzaju wstrzemięźliwość. Jeżeli ktoś chce się popisać, zaistnieć medialnie, to powinien zdawać sobie sprawę, że bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. Każda osoba, która ze względu na taką wypowiedź zrezygnuje ze szczepienia, to osoba, której życie i zdrowie obciąża odpowiedzialność tych tak zwanych autorytetów — powiedział minister.


Po południu zaczęło się "odkręcanie" sprawy.

Minister edukacji Przemysław Czarnek: Wypowiedź Pani Kurator Barbary Nowak uważam za szkodliwą i absolutnie nie zgadzam się z nią. Niezmiennie zachęcam wszystkich do szczepień.

Barbara Nowak napisała na twitterze: - Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki. Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bot, 13.01.2022 21:57

https://dorzeczy.pl/ekonomia/250906/sejm-przeglosowal-tarcze-antyinflacyjna-20.html

bot, 13.01.2022 21:57

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/tusk-wykr%C4%99ca%C5%82-si%C4%99-magicznym-guzikiem-rz%C4%85d-zp-obni%C5%BCa-vat/ar-AASxv5M?li=BBr5KbO

FeelFree, 13.01.2022 10:59

https://www.sprawynauki.edu.pl/archiwum/dzialy-wyd-elektron/288-filozofia-el/2963-podwojne-standardy

FeelFree, 13.01.2022 10:56

https://www.osservatoreromano.va/pl/news/2021-12/pol-012/hipokryzja-jest-grozna-choroba-duszy.html

FeelFree, 13.01.2022 10:56

@Skalpel - nie wiem jaki punkt widzenia Ci odpowiada. Książkę by można napisać I pewni powstaną co w przyszłości o tym co robiła ta partia i rząd. I wiele już napisano. Zapewnili sobie miejsce w historii. Niektórym wszystko jedno czy zaistnieje się negatywnie czy pozytywnie. W skrócie to podobne myśli za tym stoją co za postawą: "jak to? my nie wylądujemy? we mgle? my?", albo "my na kogutach jechali, na pewno, Cienko, cienko zawiniło", "moja racja jest najmojsza...". Części ludzi władza daje nieopisaną przyjemność, dominacja nad innymi ich kręci, stawianie się poza i ponad innymi jest niezbędne do zachowania czegoś, w tym sądu o samym sobie. Podobno pycha kroczy przed upadkiem. Patrząc na ilość pychy to wszystko ********** niedługo. A z punktu widzenia religii, której deklarują wyznawanie te osoby to link. Z punktu widzenia świeckiej wiedzy o człowieku też link. Co do politycznego podłoże takiej decyzji to się zastanawiam, ale to zamierzona gra. Oni się boją reakcji swojego elektoratu na przymus szczepień. Interes społeczny, zdrowie populacji mówi "obowiązek szczepień" skoro 50% się nie szczepi. Jakoś władza nie ma z tym problemu wobec dzieci (mam na myśli obowiązkowe na szczęście w Polsce szczepienia dzieci), dorosłych trudniej zmusić i można przy tym stracić władzę. Władza wybiera więc między interesem swoim (utrzymanie władzy, ogromne profity materialne i przyjemności z tego płynące) , a interesem ogółu. Widać co wybierają. Wybrane grupy zawodowe nie są przypadkowe. Medycy są zaszczepieni i tak. Nauczycieli dużo, a rządy od dawna o nich nie dbają, raczej traktują jak niewolników i przedłużenie swojej propagandy. Nawet im zafundowano szczepionkę Astra Zeneca, zamiast Pfeizera jak medykom, co jasno pokazuje priorytety. Mundurowym nie wolno nawet strajkować, podporządkują się jak rozkazowi, za którego złamanie grozi konsekwencjami, poza tym to mundurowi są potrzebni do zachowania władzy w czasach niepokoju, a ten jest i będzie się nasilał. Motywacje kurator Barbary są dla mnie niejasne, ale reprezentuje nauczycieli i ma poparcie, a to tą grupę zawodową władza chciała potraktować gorzej niż inne. Taka pokazówka. "Tu rządzimy, proszę patrzeć jak grzecznie się zaszczepili." Przymus (pozorny) szczepień tych trzech grup stwarza pozory działania "zrobiliśmy wszystko co trzeba, wprowadziliśmy przymusowe szczepienia". Pod tym jest też coraz większa obawa o poniesienie konsekwencji za to wszystko co robili i robią gdy stracą władzę... "Oni, nawet dzieci do szkoły na PIĘĆ DNI posłali wiedząc dobrze jakie są symulacje NAUKOWE dalszego przebiegu epidemii. Ale tak tylko piszę, pijany niewyspaniem; tak mi się przyśniło, to piszę, żeby nie uleciało w nicość niepamięci. Stek bzdur do skasowania. Ja nawet koła dwumasowego nie umiem se zmienić. Jajecznicę na śniadanie tylko umiem. Tak, że no, nie przejmuj się tym co pijany niewyspaniem człowiek pisze. Pozdrawiam. BŁAGAM ZASZCZEPCIE SIĘ WSZYSCY !!! No tego jestem akurat pewien DO PUNKTÓW SZCZEPIEŃ BIEGEM MARSZ

Skalpel, 13.01.2022 09:30

A co sądzicie o takim zachowaniu?"Posłowie chcą zmusić medyków, nauczycieli i mundurowych do obowiązkowych szczepień, a sami zagłosowali, by ich... ten obowiązek nie dotknął. We wtorek w nocy, na komisji zdrowia, odrzucili pomysł obowiązkowych szczepień dla parlamentarzystów."

Zakolog, 12.01.2022 14:44

Bardzo zachęcam czytelników do przeczytania tego artykułu, ponieważ jego treść jak również treść na której jest on oparty – chodzi głównie o wpis pani Sandry Ciesek, może być przez antyszczepów odczytany według ich ideologii. Jestem bardzo ciekaw właśnie ich interpretacji. Oczywiście szczepionki nadal działają i kto jeszcze ich nie wziął natychmiast do ośrodka zdrowia i błagać o zaszczepienie. A teraz antyszczepy, wykażcie się aktywnością i z punktu widzenia biologii zinterpretujcie doniesienia profesor Ciesek – dla Was to przecież pikuś.

FeelFree, 12.01.2022 13:58

https://www.mp.pl/szczepienia/aktualnosci/288837,wlochy-wprowadzaja-obowiazkowe-szczepienia-przeciwko-covid-19-dla-osob-w-wieku-powyzej-50-lat

FeelFree, 12.01.2022 13:52

@Zakolog - Szanowny Kolego dobrze wiesz, że z tego samego tekstu można wyciągnąć różne wnioski... mnie najbardziej ciekawi właśnie jakie wnioski w komentarzach pojawią się ze strony Czytelników. To mnie nieodmiennie ciekawi. Różne punkty widzenia na jedną sprawę. Różne postawy. Zawiłe ścieżki sygnałów w wewnętrznych ludzkich światach. Moje wnioski na obecną chwilę? KTO ŻYW DO PUNKTÓW SZCZEPIEŃ BIEGIEM MARSZ! Z dziećmi włącznie (no nie tak miało być, fakt). Zwłaszcza jeśli ktoś jeszcze nie chorował! Bo najlepiej być przed zbliżającym się ὂ μικρόν zaszczepionym ozdrowieńcem. Po prostu. A zbyt wielu w Polsce uwierzyło, że dwie dawki oznaczają wiekuistą odporność. Nie oznaczają. Po pół roku od drugiej dawki to prawie nic już nie oznaczają na obecną chwilę. Zbyt spóźnione są trzecie szczepienia w Polsce. Grypa w marcu też nie zawiedzie. Nie zdziwię się, gdy następne skierowania na booster zostaną wystawione po trzech miesiącach. Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Tu by się już dawno przydał L.E.M... Tylko i tak co najmniej połowa by go nie posłuchała, co tam IQ185, co nie? Przecież "moja racja jest najmojsza..." W punktach szczepień tłoku nie ma, byłem sprawdzałem. Można się zaszczepić prawie "od ręki". Czyli połowa polskiej populacji zapewne już niedługo wzniesie zbiorowe modły o cudowne rozmnożenie łóżek szpitalnych i tego zarabiającego ogromne fortuny personelu... Oby chociaż w połowie nie było tak źle jak zapowiada się, że może być. "Dobrze", że rządzący oszczędzają na testach, bo modły by już trwały, lasy by zamknięto itd. A Ci ****** jeszcze posłali dzieci do szkoły teraz! Zamiast ferie trochę wydłużyć... OMG. P.S. Mam nadzieję, że nie za dużo w suahili. P.S.2 proszę dopytaj na mieście jaka jest frekwencja w np. L.O. w Andrychowie i Kętach... jeśli możesz; chciałbym wiedzieć z czystej ciekawości, a może ktoś napisze?

Zakolog, 12.01.2022 13:24

@FeelFree - Chętnie wyciągnę wnioski, ale wolę się upewnić, które są te właściwe ?

FeelFree, 12.01.2022 11:56

https://aptekarski.com/artykul/omicron-skutecznosc-szczepionek-oraz-potencjalne-leki-przeciw-nowemu-wariantowi-koronawirusa

FeelFree, 12.01.2022 11:55

Pewnie, że nie odwołali. Kalkulacje polityczne zwyciężyły, pani Nowak dobrze wiedziała kiedy, co i po co mówi... i co może powiedzieć i dlaczego. Pozytyw całej akcji? publiczne przyznanie się do błędnego sformułowania w wypowiedzi, rzadka umiejętność... wśród nauczycieli szczególnie rzadka. I polityków PiS jeszcze rzadsza. Dla czytających bonus, tylko proszę wyciągnąć właściwe wnioski z artykułu.

andrychowianin1, 12.01.2022 09:58

No i układziki wygrały. Nie odwołali jej

FeelFree, 07.01.2022 21:17

https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PS/mk-prawo-sprawiedliwosc.html

FeelFree, 07.01.2022 21:15

@Skalpel - właśnie o to mi chodziło... nie jest sprawiedliwie, prawo jest łamane, konstytucja jest łamana. A przy władzy jest "Prawo i Sprawiedliwość". Zatrważająco niewspółmiernie mała do tego co się dzieje jest reakcja społeczeństwa. Skłóconego, podzielonego, co się jeszcze stać musi aby się zjednoczyło? A taka prymitywna to wydawała się kiedyś manipulacja. Jakże wiele spraw jest głęboko zakorzenionych w zbiorowej nieświadomości... a póki to jest nieuświadomione jakże na nas wpływa i kreuje dzieje naszej historii...

cath, 07.01.2022 21:00

To gwiazda rozgłośni w Toruniu a tam obowiązuje wersja ze szczepionki są z abortowanych płodów czyli be.A generalnie to uważam ze Jedraszewski i Nowak to dwie największe pomyłki w naszym województwie

Archanioł Michał, 07.01.2022 19:49

no tak. Ale wobec zapewnień dealera co do jakości towaru nie mamy tego efektu czasowego. Krótko działa ! ? To tez wiemy?

Skalpel, 07.01.2022 19:46

@FeelFree. Zamykając ośrodki zdrowia przed chorymi złamano art. 68 ust. 4 Konstytucji RP. A zamykając dzieci i młodzież w domu przed komputerem i wprowadzając zakaz wychodzenia nieletnim z domu złamano również ust.5. Ogólnie mam wrażenie, że Konstytucja od dwóch lat nie istnieje.

Zakolog, 07.01.2022 19:21

@Archanioł Michał - Te efekty są powszechnie znane. Głównym efektem jest wytworzenie antygenowości, czyli właściwości wiązania się z przeciwciałami oraz immunogenności, czyli wywołanie odpowiedzi odpornościowej w stosunku do jednego białka będącego częścią wirusa o poetyckiej nazwie Sars-CoV-19.

Archanioł Michał, 07.01.2022 19:16

@Blanc faktycznie niezłe, pierwszy tak ok 21, 5 min prowadzący jest cudowny ;)

Archanioł Michał, 07.01.2022 19:03

@Zakolog proszę wymień te znane Tobie efekty eksperymentu.

Zakolog, 07.01.2022 17:48

mamNewsie drogi jak już robicie aferę z naszą Basią w roli głównej, to choć zacytujcie jej wypowiedź : „ Nie są do końca znane konsekwencje tego eksperymentu”. To stwierdzenie jest zwyczajnie głupie, ponieważ konsekwencje są znane ! Gdyby Basia powiedziała, iż nieznane są wszystkie konsekwencje, to postawiłaby pytanie badawcze, czyli pierwszy krok na drodze do naukowej prawdy. Ale, żeby Basię od razu za głupotę dymisjonować ? Dużo bardziej naukowo szkodliwe jest przyznanie czasopismu „Pedagogika katolicka” 100 punktów ministerialnych, ponieważ nie każdy ten dowcip ministra Czarnka jest wstanie zrozumieć.

FeelFree, 07.01.2022 17:34

@Skalpel - ok, jasne, tylko: jak się ma do tego wszystkiego art. 68 ust. 4 Konstytucji RP ?

FeelFree, 07.01.2022 17:28

@Balanc - dziękuję, zapowiada się obiecująco...

Burakz wiejskiej , 07.01.2022 17:04

główne cepy pisuaru powinni się spakować do tupolewa i do Smoleńska , ależ by ludzie odsapnęli

FeelFree, 07.01.2022 16:50

Daleko mi do negowania sensowności szczepień, zachęcam każdego, kto tylko może aby się szczepił. Ale to idealny przykład jak działa partia, która nazwała się "Prawo i Sprawiedliwość". Albo mówisz to co ustaliliśmy, że należy mówić albo jesteś naszym wrogiem, nie ma nawet znaczenia ile ktoś lat życia i serca włożył w swoją pracę... Natomiast najbardziej niebezpieczny jest atak na wolność. Zwykle się zaczynają od ograniczenie wolności słowa właśnie. Nikt nie zadał sobie chyba trudu zapytanie Pani Nowak DLACZEGO tak sądzi. I co dokładnie ma na myśli. A myślę, że przyczyn jest kilka... nauczyciele dobrze pamiętają, jak ich potraktowano na początku akcji szczepień. Ochrona zdrowia była zaszczepiona inną szczepionką niż nauczyciele. Dzisiaj nazwy Astra Zeneca podczas szczepień nikt już nawet nie wymienia... a nią zaszczepiono gromadnie nauczycieli... A Pani Nowak reprezentuje przecież także nauczycieli? Więc jeśli tak powiedziała w wywiadzie, to pokazuje być może to, że bardziej przejmuje się dobrem nauczycieli niż karierą w PiS i funkcją kuratora? Ciekawe. Obowiązkowo to powinien w trosce o siebie zaszczepić się przykładnie cały rząd i parlament. Ciekawe jak tam jest ze statystykami szczepień? Ogólnie bardzo ciekawy wątek, godny dalszego śledzenia przez społeczeństwo, które będzie wybierać kolejnych posłów i senatorów... Ciekawe co napisze na ten temat Pan Józef Brynkus, nie mogę się doczekać. Pozdrawiam

Balanc, 07.01.2022 16:43

KOMISJA ZDROWIA PRZESŁUCHANIE RÓŻNYCH STOWARZYSZEŃ W TYM I SŁUŻB MUNDUROWYCH .https://www.youtube.com/watch?v=BleW8wYVX3E&ab

Skalpel, 07.01.2022 16:13

Wolność słowa gwarantują art. 14, 25, 49, 53 oraz 54 Konstytucji RP.

andrychowianin1, 07.01.2022 15:43

Pisowcy znowu robią politykę na trupach - kiedy na smoleńsku a teraz na tych którzy umierają na covid

slawek.n, 07.01.2022 15:30

Daleko mi do PiS, ale ta kobieta ma rację, a Niedzielski łże. Nie ma w Polsce żadnej debaty o faktach. Jedni ufają partii, inni spiskom, trzeci niezależnym lekarzom - a przecież fakty leżą na stole, a to że jest to eksperyment potwierdza sam producent szczepionki.

tomekx, 07.01.2022 15:15

Banda głupców rządzi Polską

Merida, 07.01.2022 15:11

Dokładnie jak ktoś mówi prawdę to trzeba go uciszyć i się go pozbyć to jest chore..

Jeremiasz, 07.01.2022 15:04

Pani kurator powiedziała prawdę więc trzeba ją odsunąć. Swoją drogą pani kurator ma większą wiedzę w tej dziedzinie niż Pan minister choroby i nagłej śmierci Niedzielski z jego świtą.