reklama

Areszt dla 31-latka za znęcanie się nad rodzicami

Na sygnale, Wiadomości, 07.01.2022 13:00,
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze w areszcie śledczym osadzili kolejnego domowego agresora.
Areszt dla 31-latka za znęcanie się nad rodzicami

Jak informuje policja, w poniedziałek rano (3.01) policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Przeciszów w związku ze zgłoszeniem dotyczącym nietrzeźwego syna, który podczas awantury domowej pobił 59 - letnią matkę.

Pod wskazanym adresem mundurowi zastali nietrzeźwego 31 – latka, którego zatrzymali. Następnie widząc, że matka agresora posiada obrażenia twarzy natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy i wezwali Pogotowie Ratunkowe. Kobieta została przewieziona do szpitala na leczenie, natomiast jej syn trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. Mężczyzna miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo ujawniono przy nim narkotyki w postaci marihuany oraz fiolkę płynnej substancji. Tester narkotykowy wskazał, że jest to ecstasy.

W trakcie prowadzonego dochodzenia w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na szkodę rodziny zatorscy kryminalni zebrali dowody świadczące o tym, że mężczyzna od kilku miesięcy będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków dopuszczał się znęcania fizycznego oraz psychicznego wobec swoich rodziców. W związku z powyższym akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

W środę (5.01br.) rano podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut znęcania się nad rodziną oraz zarzut posiadania środków odurzających. Następnie podejrzany został doprowadzony przed oblicze sędziego, który jako środek zapobiegawczy zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia 31 – latek został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy