reklama

Pani Izabela uratowała człowieka przed zamarznięciem

Na sygnale, Wiadomości, 07.01.2022 10:42,
Warto reagować i nie pozostawać obojętnym.
Pani Izabela uratowała człowieka przed zamarznięciem

Policjanci powiatu oświęcimskiego codziennie kilkukrotnie interweniują wobec nietrzeźwych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym, bądź śpiących pod gołym niebem. W okresie zimowym, dodatkowym zadaniem mundurowych jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Są to między innymi opuszczone budynki czy rejony ogródków działkowych. Odnalezionym tam osobom policjanci proponują schronienie w noclegowni, a osobom będącym pod wpływem alkoholu proponują schronienie w ogrzewalni.

Wielu zgłoszeń na numer alarmowy 112 dokonują również mieszkańcy powiatu oświęcimskiego. Najczęściej są to przypadki, gdy nietrzeźwy śpi na klatce schodowej, strychu czy w piwnicy, na ławeczce wiaty przystankowej czy też na ławce w parku. Poniżej przedstawiamy kilka ostatnich zgłoszeń których dokonały osoby wrażliwe na los innego człowieka.

W środę (5.01) wieczorem pani Izabela z Kęt zauważyła mężczyznę śpiącego obok jednego z kiosków na Osiedlu Nad Sołą w Kętach. Obawiając się o jego los powiadomiła operatora numeru alarmowego 112. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Kętach. Ustalili oni, że jest to 43 – letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu więc zaproponowali mu przewiezienie do miejskiej ogrzewalni. Mężczyzna stwierdził jednak, że na noc do ogrzewalni uda się sam.

W czwartek (6.01.2022) tuż po godzinie 11 policjanci z oświęcimskiej komendy Policji podczas patrolu na ulicy Słowackiego w Oświęcimiu zauważyli kilku pieszych oraz leżącego na chodniku mężczyznę. W związku z powyższym funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Mundurowi ustalili, że piesi wezwali już Pogotowie Ratunkowe do 62 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który wywrócił się na chodniku. Policjanci monitorowali czynności życiowe mężczyzny, który następnie pod opieką ratowników medycznych trafił na badania do szpitala.

- Za prawidłową reakcję i zgłoszenie bardzo dziękujemy pani Izabeli z Kęt oraz pieszym, którzy udzielili pomocy mieszkańcowi Oświęcimia. W dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczną reakcję na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112. Apelujemy również do mieszkańców, aby zwrócili uwagę na mieszkających w sąsiedztwie samotnych seniorów oraz osoby niepełnosprawne. Być może potrzebują oni wsparcia i pomocy. W takich przypadkach wystarczy powiadomić najbliższy ośrodek pomocy społecznej lub dzielnicowego

- informują policjanci


Wykaz placówek dla osób bezdomnych w powiecie oświęcimskim:
1. Oświęcim Schronisko Miejskie dla osób bezdomnych ulica Dąbrowskiego 139, tel. 33 842 03 65
2. Oświęcim Ogrzewalnia Miejska ulica Dąbrowskiego 139, tel. 33 842 03 65
3. Brzeszcze Schronisko Miejskie dla osób bezdomnych ulica Mickiewicza 6, tel. 32 211 12 51
4. Kęty Ogrzewalnia Miejska ulica Spacerowa 2 , tel. 33 845 28 70

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy