reklama

Mało etatów w Straży Miejskiej. Burmistrz chce, żeby było ich więcej

, Polityka, Wiadomości, 02.03.2020 17:55, PG
W Kętach nie ma kim obstawiać popołudniowych dyżurów straży miejskiej. Obecnie zatrudnionych jest tylko sześciu strażników.
Mało etatów w Straży Miejskiej. Burmistrz chce, żeby było ich więcej

W ubiegłym roku nowym komendantem Straży Miejskiej w Kętach został były policjant Grzegorz Środa. Radni podczas ostatniej sesji mieli okazję go poznać, gdyż miał swoje wystąpienie dotyczące stanu bezpieczeństwa w gminie. Poprzedni, wieloletni komendant straży miejskiej Zbigniew Kanik został prezesem Komaxu.

Radny Jakub Goc pytał o dyżury popołudniowe straży miejskiej i uruchomienie numeru telefonu dla mieszkańców do strażników.

Komendant stwierdził, że jest to niemożliwe, gdyż nie miałby kto tych telefonów odbierać. Okazuje się, że w związku z niewielką ilością zatrudnionych strażników, dyżury popołudniowe są bardzo ograniczone. W godzinach popołudniowych to dyżurny komisariatu policji decyduje, czy do danej sprawy wezwać straż miejską, czy nie. Także można dzwonić na komisariat policji w tych godzinach. Podstawowym numerem jest 112.

Burmistrz Krzysztof Klęczar dodał, że 6 osobami dwóch zmian, siedem dni w tygodniu, nie da się obstawić. Burmistrz uważa, że straż miejską trzeba poszerzyć. - Jest to niewygodna społecznie dyskusja, ale to nas czeka. - mówił burmistrz podczas sesji. Komendant poparł burmistrza.

Radny Jakub Goc pytał też, czy przy kontrolach palenisk powtarzają się te same miejsca. Komendant powiedział, że ludzie zazwyczaj przestrzegają uchwały antysmogowej (choć zdarzają się wyjątki), ale niestety jakość sprzedawanego węgla jest fatalna.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy