reklama

Kto posłem, kto senatorem? [AKTUALIZACJA]

Polityka, Wiadomości, 16.10.2023 19:00, red
Państwowa Komisja wyborcza zamieszcza już pierwsze cząstkowe wyniki wyborów.
Kto posłem, kto senatorem? [AKTUALIZACJA]
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki głosowania w niedzielnych (15.10) wyborach parlamentarnych. Ponownie wygrało tutaj Prawo i Sprawiedliwość, ale partia nie zdołała utrzymać dotychczasowego stanu posiadania (obecnie jest to 6 posłów).Wyścig o mandat senatorski w okręgu nr 30 (powiaty wadowicki, suski, oświęcimski, chrzanowski, myślenicki) wygrał dotychczasowy senator Andrzej Pająk (PiS) z Zawoi. Otrzymał 152286 głosów. Drugi Krzysztof Klęczar (Pakt Senacki) ma 146189 głosów.W okręgu obejmującym powiaty wadowicki, suski, oświęcimski, chrzanowski, myślenicki do wzięcia było 8 mandatów poselskich.

Z ramienia PiS posłami zostało 5 osób: Rafał Bochenek, Łukasz Kmita, Filip Kaczyński, Władysław Kurowski oraz Mariusz Krystian.

Z Koalicji Obywatelskiej: Dorota Niedziela, Marek Sowa.

Z Trzeciej Drogi mandat poselski wywalczył lider listy krakowski adwokat Paweł Śliz.

Wyniki głosowania


źródło: PKW

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 16.10.2023 17:02

Zakład że nie stracił ?

Koniczynka, 16.10.2023 15:23

tomekx co z tego że wygrali jak PiS stracił władzę na 99 procent... Chodzące trupy jak Kaczyński Macierewicz Terlecki Gliński Glapiński zdechną na stołkami posłów. Ciągle im mało. Wśród młodych ludzi PiS poniósł klęskę w przedziale wiekowym 18-29 lat. Im więcej ludziom dawali tym poparcie im spadało. 500+ 300 wyprawka, trzynastki, czternastki, wiek emerytalny.... 800+. Widocznie ludzie chcą wrócić do czasów Tuska. Płaca minimalna nie wzrośnie przez najbliższe trzy lata, trzynastki bez podwyżek a może i likwidacja, wiek emerytalny pójdzie na 67 lat bo skoro jest równouprawnienie to kobiety nie pójdą na emeryturę 5lat wcześniej niż mężczyźni, tym bardziej że żyją dłużej. Już w listopadzie benzyna będzie po 7zł,a po nowym roku coraz więcej murzynów będzie na ulicach tak jak chociażby we Włoszech. Widoczne Polacy chcą być je..ani w du..ę. bo inaczej tego nie można wytłumaczyć. Ale jest sukces poseł Polak poniósł klęskę, teraz weźmie tylko jeszcze odprawę 38 tysięcy złotych i wraca do roboty do Andorii. Tyle lat był posłem i sługą dziadka Kaczyńskiego i kompletnie nic nie zrobił dla swojego okręgu wyborczym, w szczególności dla Andrychowa. Teraz Joanna z biura poselskiego musi zmienić pracę, męża wywalili z Andorii... Oj rozczarowanie pisowców. Jeszcze Holecką z wiadomości wywalić za to plucie i nagonkę....

tomekх, 16.10.2023 15:00

Stąd tak rewelacyjny wynik i kolejna wygrana z rzędu.

tomekx, 16.10.2023 14:18

Te wybory to sukces kaczyńskiego i innych pisowców.Takl wk... wili ludzie że ich wywalili ze stołków

tomekх, 16.10.2023 11:34

Tak @szpp Brawo Polska, pis wygrał po raz kolejny.

szpp, 16.10.2023 08:21

Brawo Polska, pis wypad

Zakolog, 16.10.2023 07:32

No cóż Krzysiu, skoro podjąłeś decyzję o porzuceniu funkcji burmistrza dla mirażu senatora, to wykaż się konsekwencją i chłopskim honorem prominentnego członka PSL i w dzień ogłoszenia wyników przez PKW zrezygnuj z tego mało prestiżowego stanowiska burmistrza Kęt. Pamiętaj – Bóg, Honor, Ojczyzna !