reklama
reklama

Krzysztof Klęczar już urządza się w gabinecie wojewody [FOTO]

Polityka, Wiadomości, 14.12.2023 13:52, red
Krzysztof Klęczar już w swoim nowym gabinecie.
Krzysztof Klęczar już urządza się w gabinecie wojewody [FOTO]
W czwartek (14.12) rano były już burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar odebrał w Warszawie nominację na stanowisko wojewody Małopolskiego, a już po południu "zainstalował się" z swoim nowym gabinecie w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Na początku zorganizował krótkie spotkanie z dziennikarzami. Jak się dowiadujemy, jedną z pierwszych decyzji nowego wojewody ma być sporządzenie wniosku do ministra edukacji o odwołanie małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak.

Kto będzie rządzil teraz Kętami? Z chwilą powołania na stanowisko wojewody Krzysztof Klęczar przestał być burmistrzem. W najbliższym czasie premier wyznaczy osobę, która będzie pełniła funkcję włodarza do czasu najbliższych wyborów samorządowych, które mają odbyć się w kwietniu 2024 roku. Prawdopodobnie obowiązki te będzie pełnił wiceburmistrz Rafał Ficoń.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bot, 14.12.2023 22:34

https://www.mamnewsa.pl/polityka/internauci-kpia-z-zalanej-nowej-drogi-co-na-to-burmistrz

z Kęt, 14.12.2023 21:29

Jeżeli będzie tak gospodarował jak Kętami, to panie Boże miej Naszą piękną krainę pod opieką. Zwolennika lub zwolenniczkę tego pana, proszę o jeden przykład tego czym się zasłużył kęckiej ziemi, jego GOSPODARNOŚCI ,co wyszło z jego inicjatywy.

znanywmiescie, 14.12.2023 16:59

@Koniczynka Zgadzam się z Tobą w kwestii Polaka bo to leń nad lenie. Ale jeden Polak to nie cały PiS.

Koniczynka, 14.12.2023 15:35

Oby ruszyły inwestycje w gminie Kęty i Andrychów, bo były poseł Polak kompletnie nic nie zrobił dla Andrychowa. Pisiory przez 8 lat nic nie zrobili w kwestii BDI.

jasko4, 14.12.2023 15:21

Gratulacje, może wreszcie budowa BDI przyśpieszy.