reklama

Konfederacja zbiera podpisy pod projektem "za otwarciem gospodarki"

Polityka, Wiadomości, 27.02.2021 10:47, red
Są chętni do podpisania się pod takim projektem?
Konfederacja zbiera podpisy pod projektem
W sobotę do południa na wadowickim rynku działacze lokalnej "Konfederacji" zbierają podpisy "za otwarciem gospodarki". Podpisy są zbierane pod projektem ustawy przewidującej otwarcie wszystkich zamkniętych branż m.in. gastronomii, fitness, branży ślubnej.

Aby projekt w ogóle trafił do Sejmu potrzeba 100 tys. podpisów.


Biorąc pod uwagę wypowiedzi rządzących z ostatnich dni szanse na całkowite otwarcie gospodarki w całym kraju w najbliższym czasie są niewielkie.

Przypomnijmy, że kilka dni temu rząd zdecydował o przedłużeniu dotychczasowych obostrzeń. Dodatkowo, w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie obecnie jest najwięcej zakażeń, od soboty (27.02) restrykcje zaostrzono. Uczniowie najmłodszych klas wrócą do nauczania zdalnego, zamknięte zostaną hotele, galerie, baseny.

Nowością dotyczącą całej Polski jest obowiązek kwarantanny dla osób wracających z Czech i Słowacji. Nie dotyczy to osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki. W przypadku pozostałych osób warunkiem zwolnienia z kwarantanny będzie przedstawienie negatywnego testu z ostatnich 48 godz.

Od soboty rząd wprowadza także zakaz używania szalików, przyłbic, kominów - od 27 lutego każdy będzie musiał mieć maseczkę.foto: Konfederacja Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy