reklama

Jest kandydat na stanowisko dyrektora szpitala. To było już dawno wiadomo?

, Polityka, Wiadomości, 12.02.2020 21:15, GM
Dziwny konkurs na stanowisko dyrektora szpitala.
Jest kandydat na stanowisko dyrektora szpitala. To było już dawno wiadomo?
Po odwołaniu Beaty Szafraniec, poprzedniej dyrektorki wadowickiego szpitala, kilka tygodni temu władze powiatu ogłosiły konkurs na to stanowisko. Zgłosiło się aż 14 kandydatów, ale czterech nie spełniło wymogów formalnych, więc ostatecznie do rozmowy kwalifikacyjnej przystąpiło we wtorek i środę 10 osób.


Byli przesłuchiwani przez komisją konkursową w składzie: Beata Smolec (wicestarosta) oraz radni Małgorzata Targosz - Storch, Jacek Jończyk, Zofia Kaczyńska, Marcin Krawczyński, Mirosław Nowak i Mirosława Zybek.

Komisja konkursowa zdecydowała, że nowym dyrektorem powinna zostać Barbara Bulanowska.

Barbara Bulanowska to była dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie, a także była dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Kojarzona jest w Platformą Obywatelską, w czasach której rządów – w kraju i w województwie - sprawowała te stanowiska. Dlatego wśród niektórych lokalnych działaczy PiS (ma większość w Radzie Powiatu) ten wybór wzbudza zdziwienie, choć niektórzy uważają, że zdecydowało doświadczenie zawodowe kandydatki.

Co ciekawe, o tym, że Barbara Bulanowska może zostać dyrektorem wadowickiego szpitala internauci pisali już dawno. Poniżej komentarze 31 stycznia na mamNewsa.pl, kiedy nawet jeszcze nie przystąpiono do przesłuchiwania kandydatów na stanowisko dyrektora. Jeden z czytelników sugerował już wtedy, kto może zostać dyrektorem...Po co więc były te przesłuchania kandydatów, skoro - jak można domniemywać - sprawa była już dawno przesądzona?

Ostatecznie wynik głosowania komisji to na razie tylko rekomendacja. Ostateczna decyzja w sprawie w sprawie wyboru nowego dyrektora podejmie Zarząd Powiatu Wadowickiego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zandrychowa, 13.02.2020 06:45

A że ustawka i fikcja?przecież w wykonaniu pisowców to norma

zandrychowa, 13.02.2020 06:44

I bardzo dobrze że szpitalem w końcu zacznie kierować ktoś kompetentny

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 13.02.2020 03:50

Ciekawa jak sobie poradzi z CONVID 2019 wczoraj umarło bliko 250 osób

cath, 13.02.2020 00:41

A to niespodzianka????????????????????.Konkurs????????????????????.Chory kraj????.