reklama

Nowa siedziba Starostwa Powiatowego już gotowa [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 12.02.2020 15:55, PG / WB
Wybudowano nową salę sesyjną, w której będą obradować radni powiatowi. Sala ma też służyć do celów konferencyjnych. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 7 mln zł.
Nowa siedziba Starostwa Powiatowego już gotowa [FOTO] [AKTUALIZACJA]
W środę (12.02) oficjalnie otwarto nową siedzibę Starostwa Powiatowego w Wadowicach. Znajduje się przy ona przy ulicy Mickiewicza 24a w Wadowicach. To już drugi gmach starostwa - główna siedziba znajduje się na ulicy Batorego.

Na uroczystość licznie przybyli samorządowcy z całego powiatu wadowickiego. Nie zabrakło burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka, burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego czy wójt Wieprza Małgorzaty Chrapek. Pojawił się też dawno niewidziany, były andrychowski radny powiatowy Zbigniew Małecki.

Starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas przypomniał, że roboty budowlane przy budowie tego budynku rozpoczęto w kwietniu 2018 roku i prowadzono je w dwóch etapach przez 17 miesięcy. Na początku tego roku uzyskano pozwolenie na użytkowanie budynku. W ramach inwestycji powstał 2 – kondygnacyjny budynek z użytkowym poddaszem o powierzchni użytkowej 1500 m 2


Cały obiekt dostosowany jest do osób niepełnosprawnych – toaleta, pochylnia i winda. Na parterze znajdują się 4 garaże oraz archiwum. Na piętrze wybudowano salę obrad oraz 10 pomieszczeń biurowych. Zaplanowano też budowę 9 pomieszczeń biurowych na poddaszu.

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 7 mln zł.

Do nowego budynku przeniesione zostaną:

- wydział zarządzania kryzysowego i spraw obronnych

- biuro Rady Powiatu

- archiwista zakładowy

- biuro projektów edukacyjnych

- biuro kasy zapomogowo - pożyczkowej


Zobaczcie, jak wyglądało otwarcie:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 12.02.2020 18:31

Fajnie wydaje sie cudzesy