reklama
reklama

Burmistrz bezprawnie rozwiązał demonstrację przeciwko polityce PiS i Kaczyńskiemu

Polityka, Wiadomości, 16.06.2023 07:00, GM
Zapadł właśnie wyrok w tej sprawie.
Burmistrz bezprawnie rozwiązał demonstrację przeciwko polityce PiS i Kaczyńskiemu
Listopadowa wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Wadowicach miała dość burzliwy przebieg. Przed budynkiem Wadowickiego Centrum Kultury zebrali się przeciwnicy PiS z transparentami, jednak manifestacja szybko została rozwiązana przez Urząd Miejski, a konkretnie przez burmistrza tego miasta Bartosza Kalińskiego z PiS. Organizatorzy zarzucili burmistrzowi łamanie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Wiele osób chciało także wejść na salę, by uczestniczyć w spotkaniu z J. Kaczyńskim i ewentualnie zadać mu pytania, ale oczywiście nie było to możliwe, bowiem na salę wpuszczano tylko zaproszone przez działaczy PiS osoby.

Uczestnicy demonstracji poszli ze sprawą do sądu i wygrali. Sąd postanowił uchylić zaskarżoną decyzję Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego w sprawie rozwiązania (legalnego) zgromadzenia.

Organizator demonstracji Łukasz Płatek informuje, że w wyroku Sąd w połowie czerwca podkreślił, że zgodnie z art. 57 Konstytucji RP, każdemu przysługuje prawo do organizowania i uczestnictwa w pokojowych zgromadzeniach.

- Sąd wskazał, że należy zaniechać wprowadzania nieuzasadnionych i nieproporcjonalnych środków ograniczających w drastyczny sposób wolności i prawa obywatelskie.

- Sąd uznał, że w okolicznościach przedmiotowej sprawy decyzja o odwołaniu nie była prawidłowa merytorycznie.

- Zorganizowane przez nas zgromadzenie w opinii Sądu NIE ZAKŁÓCAŁO przebiegu innego zgromadzenia (...) a sam fakt organizacji w dniu, w którym odbywało się inne zgromadzenie nie może być postrzegane jako zakłócanie przebiegu innego zgromadzenia.

- Po zapoznaniu się z dokumentami, Sąd stwierdził, że przebieg zarejestrowanego przeze mnie zgromadzenia nie zagrażał życiu lub zdrowiu ludzi.

- Burmistrz Wadowic nie wskazał jako uczestnik formułujący zarzut konkretnych zachowań, czynności, czy działań mających potwierdzić przesłanki.

- W ocenie Sądu NIE WYSTĄPIŁY również przesłanki wynikające z artykułu 14 ustawy Prawo o Zgromadzeniach, które umożliwiłyby organowi gminy skuteczne rozwiązanie zgromadzenia.

- Sąd uchylił decyzję Burmistrza Wadowic

- informuje Łukasz Płatek.


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 16.06.2023 12:35

SNAP w 4 klasie podstawówki będziesz miał lekcje historii.

SNAP, 16.06.2023 09:29

Ludzie.... może wystarczy tych stalinowskich i gebelsowskich metod. Może do Balbiny dotrze, że tamte czasy już nie wrócą. Największy cykor tzw. komuny chce wrócić do tego co się skończyło ? Chciałby mieć Białoruś i Rosję w Polsce.

Zakolog, 16.06.2023 08:48

@SNAP - W kategoriach społecznej stratyfikacji zależności i podległości, jednak lepiej jest być pisowskim karierowiczem i działaczem, niż prostym słupkiem biznesu Janusza i innych Stefanexów !

obserwator2012, 16.06.2023 08:07

@koniczynka -dziadków wyrzucić -Tuska do Berlina, to kto ma ten bajzel sprzątać-Ty?? Spróbuj to sam miód i gwarantuję Ci,że po jednym dniu odpuścisz, albo popuścisz w gacie. Pisanie durnych komentarzy w "Mam Newsa" to nie jest sposób na życie - popracować trzeba , a nie zasiłeczek i 500+.

Koniczynka, 16.06.2023 07:50

Skąd to zdziwienie... Nikt obcy nie jest wpuszczany na żadne spotkanie Kaczyńskiego. Ciągle tylko te same osoby biją brawo. W ten sposób dziadek Kaczyński unika trudnych i niewygodnych pytań. A wczoraj widziałam w telewizji Terleckiego, normalnie porażka. Wszystkich dziadków i emerytów usunąć nie tylko z rządu ale i sejmu, senatu. Trzymają się koryta do śmierci. Terlecki Glapiński Gliński Macierewicz Kaczyński i ta malutka Witek ma już emeryturę to wypad z rządu. A rudego Tuska przesiedlić do Berlina.

SNAP, 16.06.2023 07:20

Wadowice nie mają burmistrza tylko działacza pis chętnego na karierę typu obajtek. Czekamy na bota ???? Jaki link dzisiaj odnośnie tej sytuacji ??? Oczywiście z jedynych prawdziwych mediów .