reklama

Po spotkaniu z prezesem PiS. Ta sprawa wyląduje w sądzie

, Polityka, Wiadomości, 15.11.2022 07:30, GM
Wszystko wskazuje na to, że sobotnia (12.11) wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Wadowicach będzie miała swoją kontynuację w sądzie. Zapowiadają to ludzie protestujący przed budynkiem, w którym odbyło się spotkanie.
Po spotkaniu z prezesem PiS. Ta sprawa wyląduje w sądzie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński od kilku miesięcy objeżdża kraj, mobilizując swoich sympatyków do przyszłorocznych wyborów, w których PiS powalczy o trzecią kadencję. Spotkania niby są otwarte dla mieszkańców, ale tak naprawdę mogą w nich uczestniczyć tylko działacze PiS i osoby przez nich zaproszone.


A w dzisiejszych czasach trudnych pytań do szefa partii rządzącej jest wiele. Wiele osób chciałoby zadać pytanie najważniejszej osobie w państwie, za jaką niektórzy uważają Kaczyńskiego.

Tyle, że nie jest to możliwe. Dlatego co tydzień przed budynkami, w których dla swoich sympatyków w sielskiej atmosferze przemawia Jarosław Kaczyński, gromadzą się jego przeciwnicy. Tak było również w sobotę w Wadowicach. Przyszło kilkadziesiąt osób. Przynieśli transparenty, skandowali różne antypisowskie hasła. Do Wadowic ściągnięto liczne siły policyjne z Krakowa.


Nie wiedzieć czemu demonstracja została rozwiązana przez Urząd Miejski, na wniosek policji. Powód - rzekome zagrożenie zagrożenie zdrowia i życia uczestników spotkania z Kaczyńskim.

Skąd więc decyzja o rozwiązaniu protestu? - Jestem przekonany, że ta decyzja zapadła na podstawie politycznych przesłanek. Informacja o rzekomym i abstrakcyjnym zagrożeniu zdrowia i życia uczestników była fikcją, dlatego zdecydowaliśmy się podjąć stosowne kroki prawne. Jestem po konsultacjach z prawnikami i zdecydowałem się na wystąpienie do sądu wobec osób, które postanowiły rozwiązać naszą demonstrację, gdyż uczyniono to na podstawie wyłącznie politycznych i całkowicie fałszywych przesłanek - mówił Łukasz Płatek z KOD, organizator sobotniego protestu.

W sobotę przed Wadowickim Centrum Kultury policja zatrzymała kilka osób, zarzucając im zakłócanie spokoju publicznego, wzbranianie się przed opuszczeniem miejsca zgromadzenia po jego rozwiązaniu i niewylegitymowanie się. Zatrzymani utrzymują, że policjanci mieli ich pytać, czy są zwolennikami aborcji i czy biorą 500+. Później osoby ten zostały zwolnione.

Zobaczcie nasze nagranie. Tak to w skrócie wyglądało:Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 15.11.2022 20:35

Ty masz gorzej bo jesteś "dymany" nieświadomie przez swoją ślepotę :)

Grzechu, 15.11.2022 17:49

tomekх wolę być ślepy niż codziennie dymany przez tą pseudowładzę jak ty :)

Grzechu, 15.11.2022 17:47

tomekх wolę być ślepy niż codziennie dymany przez tą pseudowładzę jak ty :)

tomekх, 15.11.2022 17:44

Uuu jaki ty ślepy jesteś.

Grzechu, 15.11.2022 17:41

Uuu jaki tu wylew komentarzy popierających PIS i Kaczyńskiego- wręcz przeciwnie na FB- a ko tak, bo tu można być anonimowym i jak widać wstyd się przyznać, że popiera się Pisiorów. A w sądzie i tak nic nie wskórają- kaczuszka i Ziobro powiedzą jaki ma być wyrok.

tomekх, 15.11.2022 13:37

A w innych krajach ciągle wszystko tanieje i nie ma inflacji.

tomekx, 15.11.2022 13:00

Brawo Jarosław!

tomekx, 15.11.2022 12:59

W październiku 2022 r. #ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w porównaniu do października 2021 r. o 17,9% (wskaźnik cen 117,9), a w stosunku do września 2022 r. wzrosły o 1,8% (wskaźnik cen 101,8).

dudek, 15.11.2022 10:34

Dzień Dobry. Tylko rządy PIS-u są w stanie zapewnić dalszy rozwój i wzrost stopy życiowej. Jeżeli ktoś mówi inaczej , to albo zupełnie nie wie co się działo za czasów rządów PO. Upadające zakłady , brak komunikacji w regionie, zero pomocy dla rodzin. Zwolnili kilka tysiące osób z okolicznych fabryk i ,, radźcie sobie dalej sami,, Groszowe bezrobocie na pół roku a potem co to kogo obchodzi że nie masz dochodu. Bieda z nędzą była. Jakoś to przetrwaliśmy. I nie chcemy powtórki. I tu nie chodzi o to czy Tusk czy Kaczyński. Tu się będzie decydowało czy Polak jest coś wart , czy ma być dalej traktowany jako poddany. Kto tego nie rozumie to albo sam był beneficjentem tych upodlających Polaków działań , albo ma ,,coś za uszami", albo już nie wiem co..........A każdy nowy jak przyjdzie to zanim to ogarnie to go zniszczą jak obcym nie będzie służył. Dziękuję za uwagę.

Koniczynka, 15.11.2022 10:03

Komentarze znowu się zbiegły do poziomu Tusk i Kaczyński... To innych polityków i partii w Polsce nie ma... Pora podziękować rudemu Tuskowi i dziadkowi Kaczyńskiemu. Obie partie rządziły po dwie kadencje i obie mają tyle samo zwolenników co i przeciwników. Każda partia jak dojdzie do koryta to bije kasę dla siebie. Tusk nic nikomu nie dawał, Kaczyński znów im więcej daje tym więcej zabiera. To jest budżet państwa. Żeby jednemu dać tysiąc to drugiemu trzeba zabrać trzy tysiące. Jak się to mówi z pustego i Salomon nie naleje. A naród się cieszy z darowizn, a te datki pożera ogromna drożyzna, ogromna inflacja. Podwyżki rent i emerytur będą prawie czternaście procent, a ceny w sklepach poszły w górę o połowę. Drożyzna dopiero będzie jak znikną tarcze Morawieckiego. Wróci VAT na wiele produktów i co wtedy... A dyskusja Tusk czy Kaczyński nie ma końca. To jest błędne koło... I teraz co Tusk który już był i co robił to wszyscy pamiętamy czy Kaczyński który jest i wszystko zwala na Putina i covid... A może jednak jest opcja ten trzeci... No właśnie,ale kto?.. polityka to temat rzeka...

hebes1125, 15.11.2022 09:08

Pitu pitu... I tak wszyscy wiedzą, że ci protestujący są partyjniakami z PO.

tomekх, 15.11.2022 09:00

Za to na spotkania z PANEM Donaldem może przyjść każdy i każdy może zadać pytanie, a w szczególności dziennikarze TVP i tym podobni. Poważnie :)

semikow, 15.11.2022 08:30

jak się wam serce raduje TVN i KOD to patrioci Germańscy a Wy też jak TARGOWICA