reklama
reklama

Andrychów jednak szybciej wypłaci dodatek węglowy

Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 23.09.2022 13:10, GM
Po wczorajszej wiadomości wiele osób było zdenerwowanych opieszałością władz gminy. Teraz już wiadomo, że cała procedura zostanie przyspieszona.
Andrychów jednak szybciej wypłaci dodatek węglowy

W czwartek informowaliśmy, że co prawda pieniądze na wypłatę tzw. dodatku węglowego wpłynęły już na konto gminy Andrychów, ale wypłaty ruszą najwcześniej za tydzień – 29 września.

Dopiero wtedy zaplanowano sesję Rady Miejskiej w Andrychowie podczas której radni podejmą uchwałę o wprowadzeniu funduszy na dodatek (w sumie ponad 11 mln zł) do budżetu gminy i dopiero po tej formalności gmina będzie mogła wypłacać mieszkańcom pieniądze.


Krótki artykuł wywołał spore zdenerwowanie wśród mieszkańców, którzy czekają na 3000 zł dodatku. W gminie Andrychów takich osób jest kilka tysięcy. Sugerowaliśmy, aby w Andrychowie zwołano sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej, która przyspieszy całą procedurę wypłaty pieniędzy. Tak zrobiono w innych gminach, bo - nie ma co ukrywać - sprawa jest dosyć pilna.

I tak właśnie się stanie. W piątek na stronie magistratu zamieszczona została informacja, że nadzwyczajne obrady radnych w sprawie wprowadzenia funduszy na dodatek do budżetu gminy odbędą się już w poniedziałek (26.09) o godz. 14.30.

Dzięki temu już od wtorku będą mogły ruszyć wypłaty.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Feel Free, 23.09.2022 19:19

@tomekx - niestety znowu wszystko niewłaściwie zrozumiałeś... bezczelne próby dbania o INTERES finansowy KLIKI, zamiast całej o dobro społeczności to przykład egoizmu grupowego, oraz UPADKU moralności i człowieczeństwa jednostek. KŁAMSTWA, którymi żyjemy obnaża nasz przyjaciel czas, prędzej czy później.

Archanioł Michał, 23.09.2022 17:22

trochę OPTYMIZMU https://www.youtube.com/watch?v=YucgswFcADQ

robol, 23.09.2022 16:34

Burmistrz i jego radni nie powinni szczypać się i do razu uchwalić 300 mln zadłużenia gminy na koniec 2023 roku i 500 milionów zadłużenia na koniec 2024 roku! I jeszcze żeby Andrychowska Spalarnia przyjmowała śmieci od Bielska po Kraków i jak najszybciej ona i ewentualna ciepłownia przeszła w ręce prywatnego jaki dowali andrychowianom rachunkami. To będzie prawdziwy SUKCES na miarę pana Żaka!!! Oczywiście pan Żak po skończonej kadencji powinien być we władzach spalarni żeby mógł dorobić do emerytury z 10 tysięcy.

maniek, 23.09.2022 16:25

przypominam że ekipa "Żakapapraka" obiecała m.in. przywrócenie pogotowia, odnowienie do 2018 roku pałacu Bobrowskich, galerię sztuki na terenie po byłej kołtowni w Andrychowie, likwidację korków w mieście, rondo turbinowe i najśmieszniejsze jak się patrzy na Andrychów pod ich rządami - normalność NIC Z TYCH PLANÓW NIE WYSZŁO. Mogą sobie nawet złote klamki w gabinecie tzw. Zakapapraka wpisać w plan i podwyżkę jego pensji na poziom pół miliona złotych. Byle tyle ze spalarni, podwyżki i klamek wyszło co z innych planów

maniek, 23.09.2022 16:20

Sukces ekipy tzw. Żakapapraka to wpisanie w plan gminy inwestycji lekką ręką licząc na pół miliarda złotych????

tomekх, 23.09.2022 16:01

Kolejny sukces burmistrza !

Skalpel, 23.09.2022 15:23

Za tydzień Radni przegłosują ten plan. Zadłużenie będą spłacać już nasze wnuki o ile zostaną w tym mieście.

Skalpel, 23.09.2022 15:21

L.p. Tytuł projektu Termin realizacji 1. Budowa elektrociepłowni przy ul. Strefowej w Andrychowie 2023-2024 2. Nabycie i rozbudowa sieci cieplnych i energetycznych na terenie miasta Andrychów 2022-2025 3. Budowa zakładu zgazowania odpadów komunalnych w Andrychowie 2024-2026 4. Budowa odnawialnych źródeł energii w ramach projektu „Słoneczne dachy Andrychowa” około 3,5 MWe 2023-2027 5. Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5 2022-2023 6. Rozbudowa i modernizacja oświetlenia ulicznego 2022-2036

Feel Free, 23.09.2022 15:15

https://archiwum.giodo.gov.pl/pl/452/3414

Feel Free, 23.09.2022 15:14

Telefony do radnych udostępnia Biuro Rady Miejskiej, ma taki obowiązek. Natomiast w Andrychowie udostępniane są za zgodą przewodniczącego rady, więc proponuję popytać na mieście lub radnych zamiast pisać do urzędu, szkoda czasu...

Feel Free, 23.09.2022 15:12

WYBRANE FRAGMENU PROJEKTU UCHWAŁY NA NAJBLIŻSZY CZWARTEK: " Gmina Andrychów to modelowy przykład świadomej i udanej transformacji energetycznej. Efektywna adaptacja do zmian klimatu i wprowadzanie elementów gospodarki obiegu zamkniętego pozwala na budowanie nowego zielonego ładu na terenie gminy. Dostępność przestrzeni publicznych oraz przyjazne mieszkańcom planowanie przestrzenne buduje wzrastającą jakość życia wszystkich andrychowian. Gmina jest zintegrowana i spójna wewnętrznie, a zrównoważony rozwój poszczególnych miejscowości korzystnie wpłynął na relacje wewnętrzne oraz dobrostan wspólnoty mieszkańców. W 2027 roku jesteśmy wyróżniającą się gminą województwa małopolskiego, która udostępnia swoje dobre praktyki czerpane z własnych doświadczeń i skutecznych realizacji. Jesteśmy gminą, do której chce się wracać! " ... " Rozwój sieci energetycznej i cieplnej, budowa elektrociepłowni oraz budowa instalacji zagazowywania odpadów są rozwiązaniami poprawiającymi dostęp do nośników energii, w tym mają na celu zwiększenie efektywności systemu ciepłowniczego i elektroenergetycznego. Problemy związane z kosztami produkcji energii cieplnej z gazu spowodowały ponowne uruchomienie pieców węglowych w Elektrociepłowni w gminie Andrychów. W związku z tym zrodziły się plany dotyczące zakładu produkującego gaz z odpadów i zasilanie nowej Elektrociepłowni wytworzonym gazem. Przestrzegając wymogów prawnych i norm, oddziaływanie tego rodzaju inwestycji na środowisko zamyka się w granicach wyznaczonej działki i nie oddziałuje negatywnie na tereny sąsiednie. Budowa elektrociepłowni oraz budowa instalacji zagazowywania odpadów jest dopiero w trakcie planowania i obecnie brak szczegółowego projektu w tym zakresie." ... "Przedstawiona ocena ma charakter poglądowy, gdyż dla przedsięwzięć faktycznie oddziałujących na środowisko powinny zostać opracowane szczegółowe raporty o oddziaływaniu na środowisko na etapie ubiegania się o pozwolenie na budowę. " ... "Nieprzetworzona część odpadów komunalnych jest niewątpliwie znaczącym potencjalnym źródłem energii dla danego obszaru. Alternatywnym sposobem zagospodarowania pozostałości odpadów do składowania, po wcześniejszym wykorzystaniu wszystkich innych sposobów odzysku, jest ich spalanie. Ponadto odpady komunalne poddane procesowi odzysku i recyrkulacji również tworzą pewną pozostałość dostatecznie bogatą w części palne (część organiczna), która może być wykorzystana z dobrym efektem energetycznym i ekologicznym w spalarni odpadów komunalnych. Jednocześnie wykorzystanie technologii spalania odpadów komunalnych w praktyce, budzi też szereg obaw, gdyż mimo zastosowania w procesie właściwej obróbki termicznej i chemicznej, budzi niepewność dotrzymania (z różnych powodów) reżimu i wymagań technologicznych w eksploatacji, co w efekcie mogłoby spowodować emisję szkodliwych substancji do środowiska." Proponuję kontaktować się ze swoim radnymi.

Feel Free, 23.09.2022 15:07

https://andrychow.esesja.pl/zalaczniki/199707/mat-nr-129_1909234.pdf

Archanioł Michał, 23.09.2022 14:31

Jeśli załatwiamy SWOJE SPRAWY nadzwyczajna jest OBOWIĄZKOWA wy szaraczki to co najwyżej możecie ........ ech I KOMU TA WŁADZA SŁUŻY.

titow21, 23.09.2022 13:50

Dodatkowa sesja Rady Miasta i dodatkowe po 500+ dla każdego z radnych , a zwykłemu człowiekowi dalej wiatr w oczy.

Koniczynka, 23.09.2022 13:43

Czekają i dostaną, tak powiedział dziadek Kaczyński. A czy to będzie jutro,za tydzień czy za miesiąc ci to za różnica.... Mądry Polak ma zapasy węgla na dwa trzy lata po 650-700zł za tonę. A teraz ceny zaczynają się od 2400 zł wzwyż. Żeby naród uciszyć PiS sypie po tonie węgla na jeden domek...

Zakolog, 23.09.2022 13:23

Nie chcę nadmiernie przypisywać sobie zasług, ale wujek Żakolog też do sugestii mamNewsa dołożył swój kamyczek. Także powoli rodzi się nam „Społeczeństwo otwarte i kapitulują jego wrogowie”.