reklama
reklama

Złapano podpalacza grasującego po kęckim osiedlu

Na sygnale, Wiadomości, 28.05.2021 16:10, PG
Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Złapano podpalacza grasującego po kęckim osiedlu

Podpalaczem piwnic na os. Nad Sołą w Kętach okazał się 37 – letni mieszkaniec Kęt. Mężczyzna jest podejrzany o cztery podpalenia w piwnicach bloków oraz podpalenie drzwi jednego z garaży na Osiedlu nad Sołą.

Kęccy policjanci przez pięć dni prowadzili intensywne działania mające na celu ustalenie sprawcy, który dopuścił się czterech przypadków podpalenia różnych przedmiotów znajdujących się w korytarzach piwnic bloków na Osiedlu Sołą w Kętach oraz podpalenia drzwi jednego z garaży znajdującego się również na tym samym osiedlu. Aby zatrzymać sprawcę oraz chronić życie i mienie mieszkańców kęckich osiedli znacznie zwiększono liczbę patroli. W działaniach tych policjantów wspomagali straży miejscy z Kęt.

Prowadzone na szeroką skalę czynności wykrywcze szybko dały efekt. Policjanci natrafili na ślad wskazujący, że z podpaleniami związek ma 37 - letni mieszkaniec Kęt. Podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a następnie doprowadzony do kęckiego komisariatu policji.

Na podstawie zebranych dowodów zatrzymanemu zostały przedstawione zarzuty zniszczenia mienia. Mężczyzna nie podał powodu, dla którego dopuścił się tych bulwersujących czynów, tłumaczył jedynie, że był pod wpływem alkoholu.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy