Zatrzymano sprawcę nocnego napadu na taksówkarza [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 18.07.2019 16:40, red
Policja podała szczegóły tego zdarzenia.
Zatrzymano sprawcę nocnego napadu na taksówkarza [AKTUALIZACJA]
W środę (17.07) w nocy w tzw. Księżym Lesie w Choczni doszło do napadu na taksówkarza. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pewien mężczyzna zamówił kurs taksówką, ale nie zamierzał za przejazd zapłacić. W pewnym momencie zaczął grozić taksówkarzowi nożem. Doszło do szarpaniny. Samochód wylądował w rowie. Na szczęście kierowca nie odniósł obrażań. Napastnik uciekł.


Policja zaczęła szybko działać. Jak udało nam się ustalić, jeszcze w nocy sprawca został zatrzymany na terenie Andrychowa.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

- W tym momencie mogę jedynie potwierdzić, że prowadzimy czynności pod kątem art. 280 par. 2 kodeksu karnego. Chodzi o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia na taksówkarzu - mówił nam rano asp. szt. Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Po południu policja opublikowała komunikat w tej sprawie:

"Wczoraj w Choczni około 21:50 pasażer zaatakował nożem taksówkarza, dusił go i zabrał mu portfel z pieniędzmi. Samochód wpadł do rowu, kierowca wyswobodził się i uciekł wzywając pomocy. Sprawca napadu zbiegł.

Taksówkarz podczas szarpaniny ze sprawcą na szczęście doznał jedynie lekkich obrażeń ciała w postaci zadrapań, stłuczeń.

Na miejsce zostały skierowane wszystkie policyjne siły prewencyjne i kryminalne, użyto również psa tropiącego. W wyniku podjętych czynności na miejscu zdarzenia, oględzin miejsca, rozpytania pokrzywdzonego kryminalni wytypowali potencjalnego sprawcę. Następnie ustalono potencjalne miejsca do których mógł się udać. W ciągu kilku godzin od zdarzenia zatrzymano 25-letniego mieszkańca gminy Wadowice. Zabezpieczono również nóż, który mógł być narzędziem przestępstwa.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 280§2 kk, za który grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. W przeszłości był karany za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. " - czytamy w informacji małopolskiej policji.

foto: Policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 20.07.2019 14:10

12 LAT to minimum