reklama
reklama

Zaniedbane psy odebrane właścicielom, interweniowała policja

Na sygnale, Wiadomości, 29.05.2024 10:20,
Zaniedbania wobec czworonogów ujawnił pracownik firmy pożyczkowej.
Zaniedbane psy odebrane właścicielom, interweniowała policja

W poniedziałek (27.05) po godzinie 19:00 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez pracownika firmy pożyczkowej o dwóch bardzo zaniedbanych psach znajdujących się na terenie dwóch sąsiednich posesji w Osieku.

- Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jeden psiak był zamknięty w piwnicy, w której podłoga była tak zaśmiecona różnego rodzaju pudełkami, deskami oraz puszkami i butelkami po piwie, wódce i innych napojach, że pies nie miał możliwości poruszania się. Drugi psiak znajdujący się na sąsiedniej posesji przywiązany był łańcuchem do budy. Oba psy były brudne i zaniedbane. Nie miały dostępu do czystej wody oraz pokarmu. Po kilkunastu minutach na miejscu zjawili się właściciele posesji, 34 i 39 – latek. Pierwszy z mężczyzn zaprzeczył, aby jego pies nie otrzymywał jedzenia, na dowód wskazał puszkę po pokarmie, w której znajdowały się larwy owadów. Drugi z mężczyzn przekazał, że pies jest własnością żony, która przebywa w pracy. Z jego relacji wynikało, że pies na uwięzi przebywa przez całą dobę. Na miejsce zostali wezwani pracownicy schroniska dla zwierząt w Chełmku, którzy przejęli psiaki - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik KOmendy Powiatowej Policji w Wadowicach,


Policja informuje, że w związku podejrzeniem, że właściciele psów dopuścili się znęcania oraz zaniedbania zwierząt zostało wszczęte postępowanie karne. Za znęcanie nad zwierzęciem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że posiadanie zwierzaka, to nie tylko ogromna przyjemność, ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność. Osoba posiadająca zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody. Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 metry.

- Apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że zwierzę jest zaniedbywane. W takich przypadkach należy powiadomić inspektorów Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Animals. Natomiast kiedy życie zwierzaka jest zagrożone zgłoszenia należy dokonać pod numerem alarmowym 112 - apelują policjanci.


źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

waldek57, 29.05.2024 13:39

DO WIĘŹIENIA Z NIMI!!!! BESTIE!!! NIECH GRYPSUJĄ MAJCIARZE!!!