Zamiast wiosny, wraca zima. Na drogach sypią się wypadki

, Na sygnale, Wiadomości, 21.03.2020 10:40, red
Tak się akurat złożyło, że na starcie kalendarzowej wiosny synoptycy wydają ostrzeżenia o przymrozkach i opadach śniegu.
Zamiast wiosny, wraca zima. Na drogach sypią się wypadki
Ostatnio w pogodzie nic nie bywa tak jak zwykle i nie inaczej jest tym razem. Właśnie miała się rozkręcać wiosna, bo przecież mamy dziś 21 marca, a tu nadchodzi łagodna zima, która na południu Polski zagości co najmniej do wtorku.

W niedzielę w poniedziałek w dzień temperatura będzie w okolicach zera stopni, a być może nawet na lekkim minusie. W rejonach podgórskich może sypnąć śniegiem, a w nocy zapowiadany jest mróz.

- Prognozuje się spadek temperatury do -5°C, przy gruncie do -7°C, w rejonach podgórskich do -10°C, przy gruncie do -12°C. - informują synoptycy z IMGW Kraków.

Od razu pogorszyły się warunki na drogach i to niestety widać też w statystykach wyjazdów służb ratowniczych. W sobotę rano do wypadku doszło na drodze krajowej w KalwarII Zebrzydowskiej , a około godziny 10:00 na drodze nr 28 w Mucharzu [na zdjęciu], gdzie samochód ciężarowy zderzył się z osobowym.foto: 112wadowice.plZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Piotr0268989, 22.03.2020 11:48

Piękne Audi było... ,,Reno, Iveco...uciekaj daleko.."