5 nowych przypadków zarażenia koronawirusem w Małopolsce

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 20.03.2020 08:52, red
Dane z piątkowego poranka.
5 nowych przypadków zarażenia koronawirusem w Małopolsce

- Mamy 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego - poinformowało w piątek (20.03) rano Ministerstwo Zdrowia.

- Nowe zakażenia w Małopolsce dotyczą dwóch kobiet i trzech mężczyzn. Dwie osoby z tej grupy są starsze, dwie w sile wieku, jedna młodsza. Ich stan jest stabilny. Osoby zakażone już przebywają pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie lub - według wskazań medycznych - zostaną tam przewiezione - informuje Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Od początku pandemii W Małopolsce zachorowało już w sumie 12 osób, a całym kraju 367 osób. 5 osób zmarło.

Dodajmy, że w powiatach wadowickim i suskim ponad 100 osób objętych jest 14-dniową kwarantanną, w trakcie której muszą przebywać w swoich domach i mieszkaniach. To głównie osoby, które ostatnio wróciły z zagranicy.

Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 21.03.2020 06:16

@wojtek14: jak umrzesz dołączysz do tych statystyk i będzie tylko cyferką bo nikt o Tobie już nie wspomni

wojek14, 20.03.2020 11:46

Dziendobry czy wszyscy musicie się ekscytować tymi liczbami że kolejna osoba..... i po co jak większość młodych ludzi i dzieci przechodzi tego wirusa łagodniej niż zwykle przeziębienie więc tak naprawdę każdy z nas teraz może być już zarażony za kilka dni wyzdrowieje i po sprawie badać powinno się tylko te osoby które mają ciężkie objawy i muszą być hospitalizowane .i przede wszystkim dbać o starszych izolować ich troszeczkę żeby wszyscy na raz się nie zarazili ...za chwilę połowa zdrowej polski będzie na kwarantannie i tyle