Załamanie pogody, akcja ratownicza na jeziorze [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 06.07.2020 16:35,
Trwa akcja ratownicza.
Załamanie pogody, akcja ratownicza na jeziorze [AKTUALIZACJA]
W poniedziałek (6.07) po południu nagłe pogorszenie pogody. Po godzinie 16:00 zachmurzyło się, zaczął wiać bardzo silny wiatr. Jak informują nas strażacy, na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że na Jeziorze Mucharskim przewróciła się żaglówka. Na miejsce wezwano służby ratownicze.

AKTUALIZACJA: Ostatecznie po dokładnym przeszukaniu terenu przez strażaków z kilku jednostek, okazało się, że alarm jest fałszywy i nie doszło do przewrócenia się żaglówki, a zgłaszająca osoba widziała prawdopodobnie na jeziorze deskę surfingową. Nikomu nic się nie stało. Dwóch surferów sprowadzono na brzeg.

Na poniedziałkowy wieczór i noc meteorolodzy wydali ostrzeżenie o burzach z opadami deszczu, miejscami od 10 mm do 20 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h.

foto: Archiwum WOPR Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy