reklama
reklama

Ostry, duszący zapach – z tym borykają się mieszkańcy Andrychowa

MAGAZYN, Wiadomości, 08.07.2020 08:30, PG
- Boimy się o dziecko – mówi nam jedna z mieszkanek.
Ostry, duszący zapach – z tym borykają się mieszkańcy Andrychowa

Ten problem wraca regularnie. Mieszkańcy ul. Brzegi i ul. Szewskiej borykają się ze smrodem z komina pobliskiego zakładu. Czasami trudno nawet otworzyć okno, bo o świeżym powietrzu na zewnątrz na nie mowy.

- Mieszkamy w Andrychowie na ulicy Szewskiej, codziennie w okolicy godziny 14 z okolic zakładów przemysłowych? na ulicy Batorego dochodzi ostry swąd palonego plastiku, na tyle silny, że nie ma możliwości wypoczywania na ogrodzie, czy nawet otworzenia okna. Sytuacja notoryczna od wczesnej wiosny, boimy się o dziecko. Sąsiedzi z całej ulicy też uskarżają się na ostry, duszący zapach. Były zgłoszenia telefoniczne do straży miejskiej - podjadą i zobaczą, ale co dalej? Winnych brak, a nas powoli podtruwają.- pisze do nas jedna z Czytelniczek.


Masz ciekawego newsa, opinię, zdjęcia, interwencję? Prześlij je nam na [email protected] lub poprzez nasz profil facebookowyreklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 10.07.2020 13:23

https://wyborcza.biz/ekodzialania/7,162865,23293386,tajemnica-czystosci-co-sie-stalo-z-japonskimi-smieciami.html

Bento, 08.07.2020 22:40

Pewnego dnia na swojej drodze stanęły prawda i kłamstwo. -Dzień dobry – powiedziało kłamstwo. -Dzień dobry – odpowiedziała prawda. -Piękny dzień – powiedziało kłamstwo. Wtedy prawda wychyliła się, by sprawdzić, czy to prawda. Była. -Piękny dzień – powiedziała wtedy prawda. -Jeszcze piękniejsze jest jezioro – powiedziało kłamstwo. Wtedy prawda spojrzała w stronę jeziora i zobaczyła, że kłamstwo mówi prawdę i kiwnęła głową. Kłamstwo podbiegło do wody i powiedziało: -Woda jest jeszcze piękniejsza. Popływamy? Prawda dotknęła wody palcami, a ona naprawdę była piękna... Obie zdjęły ubrania i płynęły spokojnie. Chwilę później z wody wyszło kłamstwo, ubrało się w szaty prawdy i odeszło. Prawda, niezdolna do przebrania się w kłamstwo, zaczęła chodzić bez ubrań i ten widok wszystkich przerażał. I tak do dnia dzisiejszego ludzie wolą, pięknie ubrane kłamstwo niż nagą prawdę… Autor nieznany [ale mogła to być jakaś Judyta...]

Bento, 08.07.2020 22:36

Z cyklu: "Bajki dla radnych i nie tylko..." bajka czwarta, zaległa. Ze szczególną dedykacją dla jednej z Radnych

Skalpel, 08.07.2020 20:28

@FeelFree. Dobrze że chociaż komentarze czytają:) Niektórzy ewidentnie żyją w bańce iluzji.

FeelFree, 08.07.2020 19:27

@Skalpel, mnie bardziej mnie ciekawi czy Radni BIP czytają, bo mam coraz więcej wątpliwości. Wiele znaków na niebie i ziemi, a także dane z kontrwywiadu wskazują, że nie czytają. Ale skoro nie czytają nawet ze zrozumieniem uchwał nad którymi głosują, to czy to nas powinno jeszcze dziwić?

FeelFree, 08.07.2020 19:22

@Skalpel, no teraz już słyszeli na pewno, przecież pasjami czytają mamNewsa z komentarzami włącznie, nawet jakieś bajki tu dla nich są pisane podobno.

Skalpel, 08.07.2020 19:14

Ludzie Żaka coś podejrzanie milczą w sprawie spalarni śmieci. Ciekawe czy Radni słyszeli o tym wniosku?

FeelFree, 08.07.2020 14:46

@Ania Patrzyńska - dlatego uważam, że należy zrobić co się tylko da, aby ten temat zainteresował mieszkańców. Cisza i obojętność wokół tematu spalarni śmieci z okolicznych gmin (konsorcjum gmin) teraz, może się skończyć hałasem, smrodem i lamentami jak już będzie zbyt późno. Spalarnie to zło konieczne i na pewno jakieś jeszcze w Polsce mimo wszystko powstaną. Ale dlaczego burmistrz chce to zło konieczne tak bardzo zlokalizować w Andrychowie? Być może jedną z odpowiedzi jest wyjątkowa BIERNOŚĆ Mieszkańców Gminy Andrychów wobec wcześniejszych działań władzy, w porównaniu do mieszkańców innych gmin, co daje władzy w jej mniemaniu przyzwolenie na takie poczynania jak wniosek o wpis bez szerokiego poinformowania o tym mieszkańców i bez pytanie ich o zdanie. W takiej ważnej i dyskusyjnej sprawie powinna być przeprowadzona wśród mieszkańców ankieta lub REFERENDUM.

FeelFree, 08.07.2020 11:35

https://radioandrychow.pl/goracy-temat-spalarnie-smieci/

FeelFree, 08.07.2020 11:35

Teoria: Zakład działa legalnie, pewnie ma wszystkie zgłoszenia, certyfikaty, wymagane filtry, przeszkolony personel, prowadzone są stosowne pomiary, w zeszytach OK, zwłaszcza dla laików/internautów. W papierach prawdopodobnie wszystko się więc przyjmijmy zgadza. Praktyka lub życie: w określonych porach związanych z cyklem produkcyjnym powietrze po prostu śmierdzi i to w sporym promieniu od tych dwóch kominów, wyziewy mają działanie drażniące, zwłaszcza dla osób ze schorzeniami układu oddechowego, długotrwałego wpływu nikt nie zbada, więc pozostaje martwić się o dzieci i siebie. To tak jak z oczyszczalnią spółdzielni w Wieprzu: niby OK, trudno się przyczepić, urzędnicy rozkładają ręce, a ludzie spokojnie żyć w pobliżu nie mogą i czują się przewlekle bezradni. A teraz proponuję poczytać początek propagandy sianej przez przyszłego/niedoszłego Lidera Ekologicznych Gmin Lokalizujących Spalarnie Śmieci dla Całego Powiatu w Ich Gminie zwane dla zmylenia ludu Zakładami Termicznego Przetwarzania Odpadów.I to jest ponownie teoria do Państwa wiadomości, czyli kłamstwo w przebraniu prawdy. Link w następnym poście, dla osób, które unikają czytania propagandowego narzędzia burmistrza. Burmistrz ten w imieniu Wszystkich Andrychowian złożył 29 stycznia 2020 roku wniosek o wpis do Marszałka woj. małopolskiego planowanej spalarni śmieci w gminie Andrychów na listę takich instalacji w Małopolsce. Zapewne już pochwalił się tym publicznie i wszyscy Andrychowianie o tym wiedzą i tą decyzję po cichu wspierają i ślą do Marszałka listy poparcia dla tego zacnego pomysłu. Nad tym co niesie w praktyce, czyli w życiu spalarnia w mieście proszę pomyśleć samodzielnie lub poddać dyskusji. Póki czas. Burmistrz chętnie Państwu odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wszelkie niepotrzebne wątpliwości. Jeśli je Andrychowianie oczywiście posiadają, czego serdecznie Wam i sobie życzę. Pozdrawiam.

icoztego, 08.07.2020 10:38

Brawo