Od 1 lipca można składać wnioski o 300+. A co dalej z 500+?

, Gospodarka, Wiadomości, 05.07.2020 20:00, INFORMACJA PRASOWA
Ważna informacja dla rodziców.
Od 1 lipca można składać wnioski o 300+. A co dalej z 500+?

1 lipca ruszyła możliwość składania wniosków online w ramach programu „Dobry Start” poprzez portal informacyjno-usługowy [email protected], bankowość elektroniczną, portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać w OPS lub w Urzędach Gmin także w formie papierowe lub za pośrednictwem poczty. Czas na składanie wniosków wyznaczono do 30 listopada 2020 r.

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie wypłacane jest po złożeniu wniosku bez względu na dochód rodziców.

Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

W tym roku nie trzeba natomiast składać wniosku o 500+. Wypłata świadczenie została przedłużona do 31 maja 2021 roku w oparciu o wnioski składane od 1 lipca 2019 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy