Uwaga! Złodzieje w akcji. Zatrzymano 50-latkę, która okradła jeden z domów

, Na sygnale, Wiadomości, 06.07.2020 11:25,
Policjanci zatrzymali 50-letnią mieszkankę, która na jednej z posesji wykorzystała nieuwagę domowników i ukradła ich rzeczy osobiste na kwotę prawie 900 zł.
Uwaga! Złodzieje w akcji. Zatrzymano 50-latkę, która okradła jeden z domów

Jak informuje policja, pod koniec czerwca na terenie jednej z posesji w Suchej Beskidzkiej doszło do kradzieży domowej. Sprawca, wykorzystując fakt pozostawionej otwartej furtki i drzwi do domu dokonał z jego wnętrza kradzieży odzieży oraz butów w kwocie prawie 900 zł. W tym czasie właścicielka wraz z córką przebywała w innej części posesji.

Poinformowani o tym fakcie suscy kryminalni zatrzymali sprawcę tej kradzieży. Okazała się nią 50-letnia mieszkanka powiatu suskiego. Część skradzionego mienia udało się odzyskać, jednakże część rzeczy sprawczyni sama zniszczyła. Został jej przedstawiony zarzut kradzieży mienia, za co grozi jej teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

- Apelujemy do mieszkańców powiatu suskiego, iż wyjazdy wakacyjne i pozostawienie na długi okres mieszkania albo nawet zwykła nieuwaga jak ww. przypadku to dobra okazja dla złodziei i włamywaczy. Zadbajmy o to, by po powrocie z wakacji nie spotkała nas przykra niespodzianka. Zamknijmy drzwi i okna w domu i innych pomieszczeniach gospodarczych nie zapominając o budynkach wolnostojących. Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe, szczególnie na portalach społecznościowych. Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Zaufanego sąsiada zawsze można poprosić o zwracanie uwagi na naszą posesję czy mieszkanie i alarmowanie nas w przypadku obecności podejrzanych osób - apeluje policja.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy