reklama

Z siekierą po osiedlu. Uszkodził domofon i niemal 20 samochodów

Na sygnale, Wiadomości, 12.03.2019 13:18, red
W ręce policjantów trafił 55-letni mężczyzna, któremu przedstawiono 8 zarzutów, a Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
Z siekierą po osiedlu. Uszkodził domofon i niemal 20 samochodów

Jak informuje policja, w minioną sobotę (9.03) dyżurny Komisariatu Policji w Andrychowie otrzymał zgłoszenie, że na andrychowskim osiedlu mężczyzna przy użyciu siekiery zniszczył domofon w jednym z bloków. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili fakt uszkodzenia kasety domofonowej, jednocześnie zatrzymali sprawcę, który przebywał nieopodal.

Mężczyzna był nietrzeźwy (badanie wykazało 2 promile alkoholu), w związku z powyższym został on przewieziony do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej. Jak się okazało 55-latek swoim czynem spowodował straty na ponad 1060 złotych. Po wytrzeźwieniu trafił do andrychowskiego komisariatu, gdzie przedstawiono mu zarzut zniszczenia mienia (art. 288 § 1 KK),za co grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

- Następnego dnia 55-letni mieszkaniec Andrychowa wyładował swoją złość na samochodach zaparkowanych w rejonie ul. Lenartowicza. Chwilę po zdarzeniu został zatrzymany. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w blisko 20 pojazdach wyrywał tablice rejestracyjną, a w jednym dodatkowo porysował powłokę lakierniczą i uszkodził atrapę przedniego zderzaka. Łączna suma strat na obecną chwilę wynosi blisko 1900 złotych. Sprawca usłyszał kolejny zarzut z art. 288 § 1 KK, a dodatkowo w związku z prowadzonymi przez komisariat policji wcześniejszymi sprawami przedstawiono mu 3 zarzuty znieważenia pracowników OPS i kierowanie wobec nich gróźb karalnych, a także zarzut zniszczenia mienia - informuje policja.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec podejrzanego Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy