reklama

Tak będzie wyglądał nowy komisariat policji. Stary mieścił się w domku jednorodzinnym [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 11.03.2019 18:00, PG
Koszt tej inwestycji to ponad 3 mln zł.
Tak będzie wyglądał nowy komisariat policji. Stary mieścił się w domku jednorodzinnym [FOTO]

W poniedziałek (11.03.) w urzędzie miejskim w Zatorze odbyła się konferencja prasowa dla dziennikarzy prezentująca budowę nowego komisariatu policji w Zatorze. O nowej inwestycji opowiadali: burmistrz Zatora Mariusz Makuch, wójt Przeciszowa Tomasz Kosowski, komendant komisariatu policji w Zatorze asp. szt. Sławomir Habas oraz komendant powiatowy policji w Oświęcimiu inspektor Robert Chowaniec.

Budowa rozpoczęła się w styczniu 2019 a potrwa przynajmniej rok. Koszt tej inwestycji to ponad 3 mln zł. Połowę finansuje budżet policji, natomiast resztę dokłada gmina Zator i gmina Przeciszów.

- Budowa nowoczesnego komisariatu Policji w Zatorze to poprawa warunków obsługi obywateli, podniesienie standardu pracy policjantów oraz pracowników Policji , a przez to poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Zator, Gminy Przeciszów oraz turystów przyjeżdżających do stolicy Doliny Karpia i znajdujących się tam parków rozrywki. – mówił podczas konferencji komendant powiatowy policji w Oświęcimiu inspektor Robert Chowaniec.
Obecnie w komisariacie w Zatorze pracuje 17 policjantów a docelowo ma ich być 25.


Stary komisariat policji znajduje się w domu jednorodzinnym a warunki pracy są tam bardzo trudne, przede wszystkim z powodu braku wystarczającej ilości pomieszczeń.

Stary komisariat:


Nowy komisariat:


Wraz z początkiem roku rozpoczęła się budowa nowego komisariatu:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

sowa, 11.03.2019 20:52

Co w tym dziwnego? Twoi to tylko likwidowali.