reklama

Jakie wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 14.03.2019 12:55, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Wybór ubezpieczenia turystycznego na zagraniczny wyjazd podyktowany jest szeregiem indywidualnych przesłanek. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy w wersji podstawowej i z rozszerzonym zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Na co zwracać uwagę, aby kupić ubezpieczenie, które w praktyce zda egzamin?
Jakie wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?

Na początek kilka słów o cenach – sporo osób rezygnuje z zakupu polisy przed podróżą za granicę z uwagi na przekonanie o wysokich kosztach z tym związanych. Tymczasem obawy te są zupełnie bezpodstawne, ponieważ ochronę ubezpieczeniową można zyskać już za kilka złotych dziennie. Cena nie powinna stanowić głównego kryterium wyboru polisy, ponieważ tanio oznacza w tym przypadku zwykle wąski zakres ochrony ubezpieczeniowej i niskie sumy gwarancyjne. To zaś w konsekwencji równoznaczne jest z tym, że polisa nie pokryje w stu procentach ewentualnych wydatków, np. na leczenie za granicą, które jest bardzo drogie – część kosztów będziemy musieli ponieść z własnej kieszeni.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej

Wybierając ubezpieczenie turystyczne na www.ubezpieczeniaonline.pl, należy mieć na względzie zakres ochrony ubezpieczeniowej. Zastanówmy się, czego naprawdę potrzebujemy. Podejście do tematu różni się w zależności m.in. od kierunku i charakteru wyjazdu. Osoba wybierająca się np. na narty do Austrii ma inne oczekiwania względem polisy niż osoba jadąca na rodzinne wczasy do Chorwacji lub planująca nurkowanie w Egipcie.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej trzeba poszerzyć o adekwatne do tego opcje, mając przy tym baczenie na swój wiek i stan zdrowia, np. jeśli cierpimy na chorobę przewlekłą, należy o tym poinformować ubezpieczyciela. Ubezpieczyciele proponują szereg dodatkowych wariantów – nie tylko ubezpieczenie chorób przewlekłych, ale też m.in. sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka, mieszkania/domu na czas wyjazdu, dla kobiet w ciąży, sprzętu sportowego i elektronicznego etc.


Solidną podstawę każdej dobrej polisy turystycznej na zagraniczną podróż stanowią ubezpieczenia:

- kosztów leczenia,

- transportu medycznego,

- ratownictwa i akcji poszukiwawczych (szczególny nacisk na ten element muszą położyć osoby wyjeżdżające z zamiarem uprawiania sportów ekstremalnych/wysokiego ryzyka),

- NNW – ubezpieczenie te ma związek z utratą zdrowia wskutek nieszczęśliwego wypadku, polisa zapewnia w takiej sytuacji odszkodowanie za doznane straty i cierpienie,

- OC w życiu prywatnym – pokrywa szkody wyrządzone przez nas osobom trzecim,

- bagażu.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Analizując ranking ubezpieczeń turystycznych na www.ubezpieczeniaonline.pl, trzeba przyjrzeć się sumie gwarantowanej ubezpieczenia kosztów leczenia, które za granicą są bardzo wysokie. Nie wolno na tym oszczędzać, ponieważ jeśli suma ta będzie zbyt niska, część kosztów leczenia pokryjemy sami. Zdaniem ekspertów bezpieczną kwotą w przypadku podróży po Europie jest 20 tys. euro, jeśli natomiast wybieramy się poza nasz kontynent, suma powinna wynosić minimum 50 tys. euro. Nie zapominajmy o tym, iż kraje takie jak Stany Zjednoczone, Kanada i Australia słyną z najwyższych kosztów leczenia na świecie – bądźmy więc na wspomniane kwestie mocno wyczuleni, jeśli tam właśnie lecimy.

Jak wybrać odpowiednią polisę?

Kolejnym krokiem jest zakup ubezpieczenia. Aby wybrać najlepszą dla nas polisę, musimy porównać co najmniej kilka ofert różnych towarzystw, co szybko i sprawnie uczynimy za pomocą specjalnej porównywarki. Porównywanie ubezpieczeń jest konieczne z paru powodów. Zyskujemy dostęp do aktualnych ofert i najistotniejszych dla nas informacji, a ponadto mamy pewność, że nie przepłacamy.

Jedna polisa – wiele możliwości

Dobra polisa turystyczna to odpowiedź na konkretne potrzeby. Zapewnia kompleksową ochronę i pozwala uniknąć wielu problemów, głównie finansowych. Wyjazd za granicę bez ubezpieczenia nie jest rozsądnym pomysłem. Bezpieczeństwo i zdrowie to priorytety – należy o nie właściwie zadbać.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy