reklama

Wyrok w sprawie wypadku z 2015 r. potwierdził materiał dowodowy zebrany przed śledczych

, Na sygnale, Wiadomości, 13.02.2020 11:26,
O tej sprawie było głośno.
Wyrok w sprawie wypadku z 2015 r. potwierdził materiał dowodowy zebrany przed śledczych

W sierpniu 2015 roku w Kojszówce (powiat suski) doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł nieletni pasażer motocykla. Pomimo zarzutów jednej ze stron postępowania wobec prowadzących sprawę policjantów, jak i nadzorującej czynności Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej wydany został prawomocny wyrok skazujący.

Jak relacjonuje policja, wakacyjną do domu wracała 37-letnia mieszkanka powiatu suskiego. Jechała samochodem marki Opel. Na skrzyżowaniu w miejscowości Kojszówka w chwili kiedy wykonywała manewr skrętu, uderzyła w motocykl jadący z przeciwnego kierunku. Kierujący wraz z pasażerem odnieśli poważne obrażenia ciała. Pasażer niestety na tyle duże, że pomimo długiej walki o jego życie zarówno straży pożarnej, jak i załogi pogotowia zmarł on na miejscu.

"Zdarzenie, jak i późniejsze prowadzone postępowanie budziło tak duże zainteresowanie, że zostało mocno opisane w mediach, a także bardzo komentowane przez naszą społeczność. Zarówno policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim, a także Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej przeprowadzili wnikliwe postępowanie. Zasięgnięto kilku opinii biegłego, a także wykonano eksperyment procesowy. Cały czas musieli zmierzać się z opiniami i komentarzami różnych osób, które zarzucały błędy w prowadzonych czynnościach oraz brak obiektywizmu. W powstałym programie telewizyjnym też pokazano instytucje państwowe w złym świetle" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

23 czerwca 2016 r. Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej wysłała akt oskarżenia wobec kierującej samochodem marki Opel do Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej. Pierwszy wyrok skazujący za spowodowanie wypadku w ruchu drogowym ze skutkiem śmiertelnym, kobieta usłyszała styczniu 2018 r. Po odwołaniu od wyroku sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Krakowie, który w grudniu 2019 r. wydał ostatni wyrok utrzymujący wyrok Sądu 1 instancji. Początkiem stycznia 2020 roku wyrok się uprawomocnił.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy