reklama
reklama

Wpadło kilku kolejnych pijanych kierowców

Na sygnale, Wiadomości, 15.11.2022 17:00,
Wpadło kilku kolejnych pijanych kierowców
Wczoraj (14.11) po godzinie 7:30 w Śleszowicach policjanci z suskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Opel. Badanie alkomatem siedzącego za kierownicą 33-latka wykazało ponad pół promila.

30 minut później, inny patrol z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Suchej Beskidzkiej w Jordanowie zatrzymał do kontroli subaru. Siedzący za kierownicą 46-latek nie dał lepszego przykładu mniej doświadczonym kierowcom. Podczas badania jego stanu trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 0,7 promila.


Trzeci z kierujących poruszał się drogą krajową w kierunku Wadowic samochodem marki Mazda. Przed jego samochód miało wbiec dzikie zwierzę i w efekcie kierowca uderzył w przydrożne barierki ochronne. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, którego wynik badania był dużo wyższy od poprzedników. Jak się okazało 42-letni mieszkaniec województwa opolskiego, wsiadł za kierownicę mazdy i ruszył w podróż, mając 2 promile alkoholu w organizmie. Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

- Przypominamy, że niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości, świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych - mówią policjanci.

źrÓdło: KPP Sucha Beskidzka
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy