reklama
reklama

Powoli pną się do góry mury nowej sali w Andrychowie [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 15.11.2022 16:20,
Budowa trwa od maja i... jeszcze długo potrwa.
Powoli pną się do góry mury nowej sali w Andrychowie [FOTO]
Na nową salę uczniowie LO w Andrychowie będą musieli trochę poczekać, bo budowa aż do wiosny 2024 roku. W tym czasie licealiści muszą sobie jakoś radzić. Zajęcia wychowania fizycznego częściej odbywać się będą w plenerze - w razie sprzyjających warunków atmosferycznych czy na basenie.

Budowa nowej hali w Andrychowie pochłonie ok. 16 mln zł. Wybudowany zostanie ogromny obiekt - w porównaniu do tego już został wyburzony.


Przy liceum powstanie nowoczesna hala wraz z przewiązką, w której zlokalizowana zostanie winda. Powierzchnia całkowita nowego budynku wraz z łącznikiem to 2454,69 mkw., zaś powierzchnia użytkowa – 2141,36 mkw. Hala razem z zapleczem będzie mieć wymiary 49 m na 45,1 m oraz wysokość 13,40 m. Przy obiekcie powstanie 28 nowych miejsc parkingowych (w tym cztery dla osób niepełnosprawnych). W hali sportowej powstanie m.in. pełnowymiarowe boisko: do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki.

Z boisk równocześnie będzie mogło korzystać kilka grup młodzieży. Będzie też mobilna widownia na 300 miejsc. Przy hali powstanie zaplecze, gdzie będą się znajdować m.in. cztery szatnie z sanitariatami, dwie sale ćwiczeń, pokój dla nauczycieli, pomieszczenia techniczne oraz ogólnodostępne toalety.
foto: WB
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy