reklama
reklama

Wielki Tydzień w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będą utrudnienia w ruchu

Na sygnale, Wiadomości, 31.03.2023 12:30,
Ruch na niektórych ulicach będzie okresowo całkowicie wstrzymywany.
Wielki Tydzień w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będą utrudnienia w ruchu
Policja informuje, że w dniach od 2 do 9 kwietnia 2023 roku na terenie Klasztoru OO. Bernardynów oraz Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami „Odpustu Wielkiego Tygodnia”, w których może wziąć udział nawet 100 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.

W związku z tym na drogach na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska będą występować utrudnienia w ruchu:
- 2 kwietnia (Niedziela Palmowa) w godzinach od 13:00 do 17:00
- 6 kwietnia (Wielki Czwartek) w godzinach od 11:00 do 21:00
- 7 kwietnia (Wielki Piątek) w godzinach od 4:30 do 16:00

W szczególności dotyczy to ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej W-953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Ruch kołowy na drogach powiatowych:
- w dniu 2 kwietnia relacji Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów ,
- w dniu 6 kwietnia relacji Kalwaria Zebrzydowska – Palcza i Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów,
- w dniu 7 kwietnia relacji Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów,
zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami w miejscowości Brody przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanym „Grobkiem” oraz w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów zostaną wystawione patrole ruchu drogowego. Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu drogowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska, na ulicach i drogach gminnych. Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44.

- Prosimy także o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy Policji biorących udział w zabezpieczeniu uroczystości i kierujących ruchem drogowym.
Jednocześnie apelujemy do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez Policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru OO. Bernardynów z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe.
Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy Policji, Straży Ochrony Kolei, druhów OSP, klasztornej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na wyznaczonych parkingach w miejscowości Brody i na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska.

- informuje wadowicka policja.

źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy