reklama

Wąż w ogródku! Co zrobić gdy spotkamy go na swojej posesji?

, Na sygnale, Wiadomości, 25.07.2019 21:00, PG
Nietypowa interwencja strażaków.
Wąż w ogródku! Co zrobić gdy spotkamy go na swojej posesji?

W środę (24.07.) strażacy z OSP Bulowice zostali wezwani do węża znajdującego się na jednej z prywatnych posesji przy ul. Stara Droga. Gad został złapany i bezpiecznie przetransportowany do lasu.

Zaskroniec nie jest wężem jadowitym ale w każdym przypadku spotkania tego stworzenia należy się oddalić. Zaskrońca bowiem można łatwo pomylić ze żmiją zygzakowatą, która już jest jadowita.

Żmije najczęściej znajdują się w wysokiej trawie, na słonecznej polanie lub w lesie.

Przede wszystkim nie wolno brać pod żadnym pozorem żmij do ręki. Żmije są płochliwe i raczej wycofują się w trakcie spotkania z człowiekiem, jednakże zaskoczone mogą ukąsić. W takim przypadku należy szybko udać się do lekarza. Jadu żmij nie wolno wysysać.

Oba gatunki występują w naszym regionie.


foto: OSP Bulowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy