reklama

Przestępczy duet rozliczony za narkotyki. Sporo tego mieli

, Na sygnale, Wiadomości, 24.07.2019 11:00,
Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich rozprowadzanie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Przestępczy duet rozliczony za narkotyki. Sporo tego mieli

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przejęciem kilkuset porcji narkotyków oraz przedstawieniem blisko 300 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zakończyli postępowanie prowadzone wobec dwojga dealerów narkotykowych. Przestępczy duet podejrzany jest zarówno o posiadanie jak i udzielanie środków odurzających.

Jak informuje policja, sprawa swój początek miała w pod koniec marca 2019r. Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że dwoje mieszkańców Kęt może posiadać większe ilości narkotyków. W związku z powyższym przeszukali mieszkanie 25 – letniej kobiety oraz jej 31 – letniego partnera.

- W wyniku tych czynności policjanci odnaleźli i zabezpieczyli dwa worki foliowe. Jeden z zawartością amfetaminy, a drugi z zawartością suszu marihuany. Ponadto w mieszkaniu zabezpieczono kilka tysięcy złotych pochodzących najprawdopodobniej z narkotykowego procederu. W związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających podejrzani zostali zatrzymani - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer Prasowy KPP Oświęcim.

W trakcie trwającego kilkanaście tygodni postępowania policjanci zebrali dowody potwierdzające, że para zajmowała się również rozprowadzaniem narkotyków wśród młodych mieszkańców gminy Kęty. W tej sprawie podejrzanym postawiono łącznie 278 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. posiadania i udzielania środków odurzających.

Funkcjonariusze oszacowali, że z zabezpieczonych środków odurzających podejrzani mogli wytworzyć kilkaset porcji narkotyku. Zatrzymaniem dealerów i zlikwidowaniem ich procederu funkcjonariusze nie dopuścili, aby narkotyki trafiły do obrotu.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich rozprowadzanie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy