reklama

W weekend zatrzymano kilku piratów drogowych i pijanych kierowców

Na sygnale, Wiadomości, 30.08.2021 13:00,
Ostatni wakacyjny weekend na drogach.
W weekend zatrzymano kilku piratów drogowych i pijanych kierowców

W ostatni wakacyjny weekend na drogach powiatu wadowickiego policjanci zatrzymali prawa jazdy siedmiu piratom drogowym za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h. Weekendowym rekordzistą okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Andrychów, który przekroczył dozwoloną prędkość o 89 km/h.

W piątek (27.08.) w miejscowości Stanisław Górny policjanci zmierzyli prędkość kierującemu samochodem marki Seat, którego kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 109 km/h. Kolejny kierowca w tym samym miejscu stracił uprawnienia do kierowania po przekroczeniu dozwolonej prędkości o 55km/h. W sobotę (28.08.br.) w Inwałdzie na ul. Wadowickiej kierujący samochodem marki VW przekroczył prędkość o 89 km/h.

W powiecie oświęcimskim zatrzymywano też pijanych kierowców i rowerzystów. W piątek (27.08) po południu na ulicy Piastowskiej w Łękach policjanci zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 47 – letniego mieszkańca Grojca wykazało 1,50 promila alkoholu.

Inny pijany rowerzysta został zatrzymany w sobotni (28.08.) poranek w Łowiczkach gm. Zator na ulicy Centralnej. Badanie stanu trzeźwości 55 – letniego mieszkańca Łowiczek wykazało 1,1 promila alkoholu.

Tuż po godzinie 18 w Bielanach na ulicy Spacerowej w ręce policjantów z drogówki wpadł 42 – letni mieszkaniec Malca. Rowerzysta na przejażdżkę wybrał się mając w organizmie 1 promil alkoholu.

W nocy z 29/30 tuż przed godziną 2 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego kęckiego komisariatu Policji przerwali pijany rajd kierowcy audi. Mundurowi patrolując rejon kęckiego rynku zauważyli, że kierowca nie zatrzymał się przed znakiem STOP, wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem. W związku z tym natychmiast pojechali za pojazdem dając kierującemu sygnał do zatrzymania się. W trakcie kontroli szybko okazało się, co mogło być przyczyna zlekceważenia przepisów drogowych. Badanie stanu trzeźwości 34 – letniego mieszkańca Kęt wykazało 1,50 promila alkoholu.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, zachowanie trzeźwości i koncentracji za kierownicą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze nie jest dziełem przypadku, lecz zależy od rozsądku i zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego.

źródło: policja Oświęcim i Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy